Przewożenie zwierząt w samochodzie – podróże z pupilem

Wiosna. Czas podróży samochodowych - małych i dużych. Także takich, w których towarzyszyć będą nam pewni niezwykli pasażerowie - nasi pupile. Jeżeli podróżujecie razem ze zwierzętami - ten artykuł jest właśnie dla was. Podpowiemy wam, co warto zabrać ze sobą "w drogę".

Aby podróż ze zwierzakiem jako pasażerem przebiegała jak najmniej problemowo, warto mieć ze sobą kilka podręcznych gadżetów. Kiedyś nie przywiązywano szczególnej uwagi do sposobu przewożenia psa, kota, czy innego pupila. Dziś rynek artykułów (i usług) dla zwierząt jest niezwykle rozbudowany. Fryzjer dla psów, specjalne zestawy witamin dla kotów, ubranka projektowane dla czworonogów itd. Trudno więc się dziwić, że w dziedzinie motoryzacji i transportu również znajdziemy coś dla naszych ulubieńców.

Jak podróżować w samochodzie z kotem? Oto nasz poradnik – czytaj tu.
Jak podróżować w samochodzie z psem? Oto nasz poradnik – czytaj tu.

 

 

Oto akcesoria, które warto mieć w samochodzie, którym podróżuje zwierzę.

  1. Przenośna miska na żywność. To składane naczynie na wodę lub jedzenie dla zwierzaka jest niezbędne, gdy udajemy się w dłuższą podróż niż tylko do weterynarza.
  2. Narzuty na siedzenie. Chronią tapicerkę naszego auta przed różnymi niespodziewanymi sytuacjami. Bezcenne.
  3. Przenośny wentylator. Niewielki koszt, a może poprawić  komfort podróży zwierzaka znacząco (szczególnie latem).
  4. Podnośnik. Popularne urządzenie w Stanach Zjednoczonych. Pomaga cięższym lub niskim psom wejść do auta (zwłaszca wysokiego) lub je opuścić.
  5. Podręczna butelka wody dla psa. Szybsza i wygodniejsza opcja niż przenośna miska z punktu pierwszego.
  6. Bluza / koc dla zwierzaka. Wydatek usprawiedliwiony w trakcie podróżowania z pupilem w zimnie, deszczu i innych niesprzyjających warunkach pogodowych (pick-up’y).
  7. Obroża odblaskowa. Pomoże nam „nie zgubić” ulubieńca w trakcie podróży.
  8. Torba na „odpady”. Nie wymaga chyba dodatkowego komentarza.
  9. Torba podróżna. Wypełniona zabawkami i smakołykami stanowi jeden z najbardziej kosztownych gadżetów.
  10. Łóżko, posłanie, legowisko dla psa/kota/pupila. Jeśli wasza dbałość o komfort zwierzaka osiąga wysoki poziom – to rozwiązanie dla was.
Psy prowadzą Volkswagena Amaroka
fot. Volkswagen

Pamiętajmy, że dla wielu zwierzaków podróż autem nie jest wcale czymś przyjemnym. Bywa stresująca, a niejednokrotnie psy czy koty wręcz panicznie boją się jazdy. Jeżeli możecie choć trochę polepszyć ich komfort podróżowania – zróbcie to. Namawiamy.

W tym miejscu, w ramach tematyki ”o zwierzakach w aucie”, warto jeszcze wspomnieć o pewnym niezwykłym projekcie. Volkswagen ogłosił ostatnio wdrożenie w życie programu paw-wheel-drive (łapa-kierownica-prowadzić), w ramach którego psy uczone były… prowadzenia auta.

Program wszedł w życie dzięki współpracy marki Volkswagen z brytyjskim towarzystwem opieki nad zwierzętami, o nazwie RSCPA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals). Miał on na celu nauczenie trzech psów rasy mieszanej prowadzenia Volkswagena Amaroka. Pod okiem profesjonalnego instruktora rzecz jasna. Trzej bohaterowie: Tulip, Henry i Jacob używali przednich łap do sterowania kierownicą i do zmiany biegów, natomiast ich tylne łapy  obsługiwały hamulec i gaz (dostosowane oczywiście, pod kątem rozstawu, specjalnie do tychże czworonogów).

Jeżeli zobaczycie kiedyś na ulicy auto z tablicą rejestracyjną  „FR5T APR” i będzie to srebrny VW Amarok – będzie to właśnie auto prowadzone niegdyś przez trzech dzielnych pupili.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Gdzie można kupić podnośnik dla psa?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze