Przełomowy kalendarz Pirelli?

Przełomowy kalendarz Pirelli?

02 grudnia 2015
W tym roku już po raz 43. zostanie wydany ekskluzywny i znany na całym świecie kalendarz Pirelli. Tym razem zabraknie tam jednak roznegliżowanych modelek.
Loading module...

Tegoroczna edycja kalendarza Pirelli z pewnością będzie przełomowa. Zamiast rozebranych modelek pojawią się tam kobiety sukcesu, przez co 43. edycja jest postrzeganą trochę jako manifest feministyczny. 

W tym roku za obiektywem stanęła Annie Liebovitz, a zapozowały kobiety z historią, czyli m.in. znane działaczki, aktywistki, a także aktorki komediowe. Firma Pirelli postanowiła grubą kreską odciąć się od przeszłości i sfotografować różne kobiety, gdzie ich talent miał mieć przewagę nad wyglądem zewnętrznym.

Bohaterki tegorocznej edycji kalendarza zostały wybrane tak, żeby ukazać ich wkład w uczynienie świata lepszym. Każdy miesiąc ma ukazywać różnorodność na naszej planecie, gdzie kobiety są nie tylko w różnym wieku, ale mają różne zajęcia , ale także pochodzenie etniczne.

W 43. edycji kalendarza Pirelli ukażą się m.in.: Yoko Ono, Patti Smith, Serena Wiliams, Natalija Woianowa, Yao Chen, Agnes Gund czy Amy Schumer. Większość kobiet została zaprezentowana w ubraniach oprócz ostatniej wymienionej, która jest aktorką komediową i zażartowała, że nie została uprzedzona o zamyśle przed sesją.

Kalendarz Pirelli trafia do rąk starannie wyselekcjonowanych osób. Dostępnych będzie zaledwie kilkanaście tysięcy egzemplarzy, a do Polski z reguły trafia około 150 sztuk. Każdego roku pierwszy egzemplarz jest przekazywany na ręce królowej brytyjskiej.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!