Quantcast

Przejechała przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i potrąciła hulajnogistkę!

Nieznajomość przepisów? Brak doświadczenia na drodze? Czy może zwykła bezmyślność? Bez względu na powód wystąpienia tej sytuacji, było groźnie.

Na nagraniu z kamerki samochodowej możecie zobaczyć, jak dziewczyna na hulajnodze pokonuje przejazdem dla rowerów skrzyżowanie, mając zielone światło. Nie spodziewała się, że kierująca czarnym Citroenem nie zatrzyma się przed przejazdem. Na szczęście nie wjechała pod auto, tylko uderzyła w jego bok z niedużą prędkością.

Hulajnogista został potrącony na przejściu. Tylko z czyjej winy?

Jak doszło do tego zdarzenia? Dlaczego Citroen się tam znalazł? Ruch na tym skrzyżowaniu był duży i za kadrem, w kierunku w którym jechała sprawczyni potrącenia, utworzył się korek. Widzimy jak kierowcy pomimo zielonego światła zatrzymują się przed przejściem dla pieszych oraz przejazdem rowerowym (bardzo prawidłowo).

Hulajnogista wjechał w samochód. „Widoczne obrażenia twarzy i uzębienia”

Kiedy już wszystkie auta opuściły skrzyżowanie i włączyło się czerwone światło, ruszyła kierująca Citroenem. Stała ona już za swoim sygnalizatorem, więc nie widziała światła, ale nietrudno domyślić się, jakiego jest w danym momencie koloru. Albo mimo to nie wiedziała, albo chciała być „sprytna” i skorzystać z faktu, że pojazdy przecinające jej tor jazdy, jeszcze nie ruszyły. Przejechała skrzyżowanie, zmieniła pas na lewy i zupełnie nie pomyślała, że piesi oraz rowerzyści mają już zielone. Musiała nawet nie patrzeć w ich stronę.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze