Paula Lazarek

Producent elektrycznego Lucid Air nie chce konkurować z Teslą, ale z… Mercedesem?

Pojawienie się elektrycznego Lucid Air stało się pierwszym, prawdziwym zagrożeniem dla samochodów Elona Muska wg analityków rynku elektromobilnego. Jak się okazuje producent Lucid Motors wcale nie chce nawet konkurować z Teslą i raczej chce dorównać takim producentom jak Mercedes.

Chociaż najnowsze samochody elektryczne stale się rozwijają i oferują już naprawdę sporo, szczególnie pod względem zasięgu i szybkości ładowania to w końcu doczekaliśmy się pierwszego samochodu, który swoimi „osiągami” może odmienić rynek „elektryków” Lucid Motors zabrał przedprodukcyjną wersję swojego auta na standardowy test, jaki przechodzą wszystkie samochody elektryczne i hybrydowe, aby określić ich zasięg. Wynik to imponujące 832 km na jednym ładowaniu!

Bardzo szybko okrzyknięto elektrycznego sedana poważnym rywalem dla Tesli, jednak w ostatnim wywiadzie dla Yahoo Finance, dyrektor generalny Lucid Motors powiedział:

Powiedziałbym, że naszym głównym konkurentem jest firma samochodowa. Podkreślam Mercedes Benz pod kątem atrybutów Lucid Air. Chcemy konkurować z Mercedesem Klasy S, ale to naturalne i akceptuje te porównania z Teslą.

Czytaj: Lucid Air – najpotężniejszy i najbardziej wydajny luksusowy elektryczny sedan. Czy jest godnym konkurentem Tesli?

Wg Petera Rowlinsona, wszystkie działania, które podejmuje Lucid Motors nie są skierowane wobec Tesli, a firma ma na celowniku przede wszystkich uznanych producentów samochodó luksusowych – wzorcowym modelem z którym chcą stanąć ” w szranki” jest własnie najnowszy model Mercedes Klasy S.

Producent elektrycznego Lucid Air nie chce konkurować z Teslą, ale z... Mercedesem?

Dodatkowo w wywiadzie, dyrektor generalny stwierdził, że na ten moment elektryczny model jest najbardziej wydajnym samochodem na rynku, jeśli bierzemy pod uwagę liczbę przejechanych mil na kWh. Dodał również, że Tesla cały czas „depcze po piętach” Lucid Motors i już podejmują kolejne kroki, aby utrzymać status najwyższych osiągów nowego „elektryka”. 

Rozpoczynając przygodę w Lucid Motors i tworząc nasz pierwszy pojazd  Lucid Air, odrzuciliśmy kompromisowe rozwiązania. Już na wczesnym etapie postanowiliśmy dopracować nasz projekt w każdym aspekcie wydajności, innowacji i luksusu. W rezultacie stworzyliśmy najlepszy samochód świata, a liczby mówią same za siebie. W dodatku nie odbyło się to kosztem wyglądu. Lucid Air będzie stanowić pierwszy przykład samochodu stworzonego w całości z nowatorskich rozwiązań z wykorzystaniem swobody projektowania, jaką zapewnia architektura pojazdów elektrycznych. – mówi Derek Jenkins, wiceprezes ds. projektu w Lucid Motors. 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Mercedes to żadna konkurencja.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze