Próba wyłudzenia odszkodowania, czy zwykła głupota?

Kontrowersyjna sytuacja według autora nagrania była próbą wyłudzenia odszkodowania z jego OC. Możliwe jest jednak inne wytłumaczenie.

Samochód z kamerą jedzie lewym pasem z dość dużą prędkością. Nagle z prawej strony wyprzedza go Nissan, który wjeżdża przed niego i hamuje, doprowadzając do kolizji. Klasyczna próba wyłudzenia odszkodowania?

Autor nagrania wyjaśnia, że poruszał się z prędkością 130 km/h i trzymał się lewego pasa, aby umożliwić wjazd na drogę szybkiego ruchu pojazdom na pasie rozbiegowym (rzeczywiście widać je na nagraniu). Kierujący Nissanem mógł poczuć się „urażony” tym, że auto z kamerą nie zjechało na prawy pas, gdy je dogonił i dać wyraz swojemu niezadowoleniu w najgłupszy możliwy sposób.

A was które wytłumaczenie bardziej przekonuje? Próba wyłudzenia odszkodowania, czy postraszenie kierowcy auta z kamerą za jazdę lewym pasem?

Najnowsze

„Popisowe” wyprzedzanie kierowcy BMW

Przepisy są dla tych, którym się nie spieszy – chyba takiej zasadzie hołduje ten właściciel BMW.

Kierujący BMW mógł zaczekać dosłownie kilka sekund, aż kierowca autem z kamerą skończy wyprzedzanie innego samochodu i zjedzie na prawy pas. Zamiast tego wolał zignorować podwójną ciągłą linię i „nie tracić czasu”.

Swoją drogą zwróćcie uwagę jak dużo udało mu się nadgonić. Auto z kamerą dogoniło go na najbliższych światłach.

Najnowsze

Zaśnięcie za kierownicą i krok od tragedii

Na drodze wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęścia. A co dopiero, kiedy ktoś zaśnie za kierownicą.

Samochodowa kamera zarejestrowała moment, w którym kierowca jednego z aut zasnął i zjechał na przeciwległy pas. Drugiemu kierującemu udało się odbić w prawo, dzięki czemu uniknął czołowego zderzenia i pojazdy otarły się tylko bokami.

Zwróćcie uwagę jak szybko kierowca przysnął. Dopiero co pokonał łuk, więc musiał jeszcze kontrolować sytuację, a kilka sekund później już zjechał na złą stronę drogi.

Najnowsze

Rowerzysta myśli, że jest panem drogi

Rozpoczęła się już wiosna i coraz częściej możemy spotkać rowerzystów. Niestety również takich, jak ten.

Wielu kierowców nie lubi rowerzystów i oglądając takie nagrania jak to, trudno się czasem temu dziwić. Ten miłośnik dwóch kółek jedzie ruchliwą, dwupasmową ulicą. Nie jest to ani rozsądne, ani bezpieczne. Gdyby tylko była tam ścieżka rowerowa…

Problem w tym, że ona tam jest – bohater nagrania zwyczajnie zignorował przepis nakazujący mu korzystania ze ścieżki. Kierowca auta z kamerą wyprzedził go (nie trąbiąc) i zatrzymał się przed światłami na skrzyżowaniu. Rowerzysta dogonił go, objechał i pojechał dalej. Zero konfliktu. Dlaczego więc cyklista zatrzymał się po chwili i zablokował drogę kierowcy? A potem jeszcze robił mu zdjęcia, chyba na dowód na to jak agresywnie trąbił w reakcji na zablokowany przejazd.

https://www.youtube.com/watch?v=Y-Y05at1GQA

Najnowsze

BMW zapowiada serię 2 Gran Coupe

BMW kontynuuje ofensywę modelową i zapowiada zupełnie nowy, kompaktowy model, który pojawi się w ofercie za rok.

Podczas corocznej konferencji prasowej dotyczącej wyników firmy prezes BMW AG Harald Krüger zapowiedział prezentację pierwszego BMW serii 2 Gran Coupé. To czterodrzwiowe coupe uzupełni ofertę BMW w segmencie kompaktowym.

Auto bazuje na najnowszej architekturze z przednim napędem i dzieli wiele rozwiązań technologicznych z nowym BMW serii 1, które również zostanie zaprezentowane w 2019 roku. Producent jest przekonany, że seria 2 Gran Coupe przyciągnie zupełnie nowych klientów.

Model zadebiutuje na Los Angeles Auto Show w listopadzie 2019 r., a na rynek wejdzie wiosną 2020 r. Jego rywalem będzie Mercedes CLA, którego druga generacja niedługo pojawi się w salonach.

Najnowsze