Prezenty prosto od Porsche

Inspiracji świątecznych ciąg dalszy, zgodnie z obietnicą. Tym razem sprawdzamy, co pod choinkę oferuje Porsche.

Na szczycie listy znajduje się zegarek 918 Spyder Sport Classic Chronograph, inspirowany swoim samochodowym imiennikiem. Edycja liczy sobie 918 egzemplarzy.

fot. Porsche

Innym ciekawym prezentem może być kalendarz Porsche, który ukazuje się rokrocznie od 1954 roku. Motywem przewodnim wydania na 2013 rok są „wielkie miasta”, można więc liczyć na futurystyczny sznyt i urbanistyczny klimat.

Porsche oferuje również kurtki – zarówno damskie, jak i męskie – sygnowane przez Primaloft. Są lekkie, ciepłe i nieprzemakalne, zapewniają przepuszczalność powietrza i solidną ochronę przed wiatrem.

fot. Porsche

Jest również specjalna oferta dla najmłodszych. Samochód zbudowany na wzór Riviery Blue 911 Carrera jest przeznaczony dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

fot.Porsche

Oprócz wymienionych, dostępny jest szeroki wachlarz akcesoriów, od futerałów na iPada począwszy, na podkładkach pod myszkę skończywszy.

fot. Porsche

Kolekcja jest dostępna online pod adresem www.porsche.co.uk/shop .

Inne świąteczne propozycje:

Bentley

BMW

Mini

Mercedes

Najnowsze

Land Rover królowej Elżbiety II na sprzedaż

Zielony Land Rover, który w 1979 roku został specjalnie dostosowany do potrzeb królowej Elżbiety II, będzie wystawiony na sprzedaż.

Samochód został wyposażony w specjalny system, za pośrednictwem którego królowa porozumiewała się z kierowcą, sygnalizując konieczność zwolnienia, zatrzymania czy ponownego uruchomienia pojazdu.

Królewski Land Rover ma wprawdzie swoje lata, ale jego stan jest niemal idealny, a na liczniku widnieje jedynie 1892 mile. Zostanie wystawiony na aukcję 24 listopada.

Land Rover królowej Elżbiety II
fot. materiały prasowe

Trudno powiedzieć, za ile zostanie sprzedany, ale z pewnością przyciągnie zainteresowanie kupujących i pasjonatów marki. Land Rover, który był własnością Winstona Churchilla, został sprzedany za 129 tysięcy funtów – ponad dwukrotnie wyżej, niż wstępnie oceniano.

Najnowsze

Bezpiecznie w foteliku

Sieć sklepów Mamas&Papas we współpracy z Alfa Romeo promuje wśród świeżo upieczonych rodziców wiedzę na temat prawidłowego użytkowania fotelików samochodowych dla dzieci. Ostatnie badania wykazały, że zdecydowanie istnieje taka potrzeba.

Ponad połowa młodych rodziców – jak dowodzi badanie przeprowadzone w ramach kampanii Safer Seat – nigdy nie została uświadomiona, jak prawidłowo wybrać i zainstalować fotelik. Jeden na dziesięciu rodziców kieruje się przy zakupie wyłącznie ceną. 61% nie wie, że do różnych rodzajów samochodów pasują różne typy fotelików, a źle dobrany nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.

I chociaż 80% ankietowanych przyznało, że ich przyzwyczajenia za kółkiem zmieniły się, odkąd na świecie pojawiło się dziecko, to jednak wielu z nich kieruje się radami rodziny i przyjaciół, a nie doświadczonych fachowców w branży.

Chris Tomlinson, sportowiec i twarz kampanii Safer Seat
fot. Alfa Romeo

Stąd właśnie zrodził się pomysł na kampanię Safer Seat, zainicjowaną przez Mamas&Papas we współpracy z Alfa Romeo.  Celem kampanii jest zapoznanie rodziców ze szczegółową instrukcją, jak krok po kroku wybrać i zamontować odpowiedni dla ich dziecka fotelik. Instrukcja jest dostępna w salonach Alfa Romeo i w sklepach Mamas&Papas, jak również online. Kampania ma również zapewnić rodzicom dostęp do odpowiednio przeszkolonych profesjonalistów, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i uświadomią, na co należy zwracać uwagę przy kupnie fotelika, a także jak odpowiednio go użytkować, by zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo.

My ze swojej strony gorąco zachęcamy również polskich rodziców do rozszerzania własnej wiedzy i konsultacji z profesjonalistą, który pomoże dokonać najlepszego wyboru.

Na co przede wszystkim zwracać uwagę – radzimy tutaj.

 

Najnowsze

GP USA: Hamilton przerywa dominację Vettela!

Wyścig na nowym obiekcie w USA zaskoczył wszystkich dużą dawką emocji. Choć rozstrzygnęły się losy tytułu dla konstruktora, walka o indywidualny triumf jeszcze przybrała na sile.

Start do wyścigu okazał się najlepszy dla Fernando Alonso, który zdołał przebić się na 4. miejsce. Start z czystej linii toru okazał się w tym przypadku zbawienny dla kierowcy Ferrari. Zawiódł natomiast Webber, który od razu po starcie spadł na 3. miejsce. Ułatwił tym samym pogoń Hamiltona za Vettelem. Hamilton był dziś właściwie jedyną osobą mogącą walczyć z Niemcem jak równy z równym. I tak też się stało. Praktycznie przez cały wyścig oglądaliśmy pasjonującą walkę między kierowcami, którzy nie odstępowali się praktycznie na krok. W końcu przy użyciu systemu DRS Anglik wykonał manewr wyprzedzania i nie dał sobie odebrać zwycięstwa.

Tylko Hamilton był w stanie skutecznie zmierzyć się z Vettelem
fot. Pirelli

Gwiazdą był także Felipe Massa. Jeszcze przed wyścigiem dla wielu był ofiarą strategii Ferrari, przez którą w jego bolidzie wymieniono skrzynię biegów. Dzięki temu Alonso mógł startować z czystej strony toru. Mimo to, Brazylijczyk walczył do samego końca i zajął pewne 4. miejsce.

Niezwykle udany wyścig zaliczył również Jenson Button, który ponownie popisał się dbaniem o opony i jako ostatni zaliczył swój pit-stop.

Choć przewaga Vettela wzrosła jeszcze o trzy punkty, wielu spodziewało się, że po tym wyścigu będzie jeszcze bardziej znacząca. Wciąż wiele może się wydarzyć i losy tytułu nie są jeszcze przesądzone. A więc kto zostanie zwycięzcą jednego z najbardziej pasjonujących sezonów w historii? Odpowiedź na to pytanie już za tydzień!

 

Najnowsze

Wyścigowy debiut BMW HP4 podczas Macau Grand Prix

Motocykl BMW HP4 zadebiutował na torze tuż przed swoją salonową premierą. Kierowca Rico Penzkofer, który dosiadł modelu HP4, podczas 46. Rundy Macau Grand Prix  na ulicznym torze Guia i tym samym oficjalnie zakończył swoją przygodę z wyścigami.

Za występ Rico Penzkofera podczas tego wydarzenia odpowiedzialna była załoga Penz13.com BMW Racing Team wraz z BMW Motorrad HP RaceSupport.

Tuż przed występem w czasie Grand Prix Macau, Penzkofer trenował na terenie czeskiego autodromu w miejscowości Most. Tam też zawodnik z pomocą BMW Motorrad HP RaceSupport poświęcił cały swój czas dostosowaniu motocykla do warunków na torze ulicznym. Z każdym okrążeniem Penzkofer poprawiał swój wynik i ostatecznie ukończył kwalifikacje na trzynastym miejscu. Jednakże, wszyscy uczestnicy wydarzenia musieli uzbroić się w cierpliwość. Z powodu deszczu, wyścig został opóźniony o 24 godziny.

fot. BMW

Wyścig rozpoczął się późnym popołudniem i został skrócony z piętnastu do dziesięciu okrążeń z powodu słabej widoczności. Początkowo, Penzkofer poprawił swoją pozycję i przez pewien czas utrzymywał 12. miejsce, jednak ostatecznie zawodnik ukończył wyścig na 17. miejscu. Spośród dwudziestu czterech zawodników biorących udział w rywalizacji najszybszy był Brytyjczyk, Michael Rutter na motocyklu Honda. Jego rodak, Simon Andrews motocyklem BMW S 1000 RR dojechał do mety jako trzeci.

Motocykl BMW HP4 to kontynuacja serii HP, które zadebiutowały w 2005 roku. Pośród HP2 Enduro, HP2 Megamoto i HP2 Sport, HP4 jest pierwszym czterocylindrowym motocyklem w rodzinie. Konstrukcja maszyny jest oparta na bazie modelu S 1000RR.

Więcej o tym motocyklu pisałyśmy tutaj.

Najnowsze