Powstanie nowa część gry video RIDE 4. Kiedy będzie dostępna na PS4 oraz XBOX?

Bridgestone właśnie ogłosił początek współpracy z Milestone, włoskim twórcą gier komputerowych przy najnowszej części popularnych gier wideo z serii RIDE. Kiedy gra będzie dostępna na konsolę Playstation 4, XBOX One i komputery?

W grze RIDE 4 motocykliści ze wszystkich zakątków świata będą mogli doświadczyć płynnej, szybkiej jazdy na oponach Bridgestone na jednym z 34 wirtualnych, skrupulatnie odtworzonych torów wyścigowych tak, jakby testowali je w rzeczywistości. Gracz może wybierać spośród licznych opon motocyklowych Bridgestone, w które może wyposażyć jeden z przeszło 250 dostępnych modeli motocykli od 22 różnych producentów.

Jedną z głównych funkcji RIDE 4 będzie Endurance World – całkiem nowy tryb gry dedykowany długodystansowym wyścigom motocyklowym. W tym trybie gracze mogą testować swoje umiejętności jazdy i koncentrację, a także faktycznie ocenić niezwykłe właściwości jezdne i wytrzymałość opon Bridgestone.

W grze, jak w prawdziwym życiu, zużycie opony jest jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o sukcesie motocyklisty, a na paramenty opony wpływa także styl jazdy i warunki atmosferyczne. W trakcie wyścigu gracze muszą podejmować strategiczne decyzje, aby odpowiednio zmniejszać negatywny wpływ tych czynników.

Najnowsze

Geofencing – co to jest i jak wpływa na nasze życie?

Jeszcze kilka lat temu, czy ktokolwiek z was wyobrażał sobie, że hybrydowy samochód automatycznie przełączy się w tryb elektryczny po wjechaniu do centrum miasta albo, że pojazd wyśle SMS-a w momencie, kiedy dziecko postanowi udać się na wagary SUV-em rodziców? Prawdopodobnie nikt.

Wszystko to zawdzięczamy technologii nazywanej geofencingiem. Umożliwia ona administratorowi wywołanie określonej akcji na urządzeniu użytkownika, który przekracza wirtualną granicę wyznaczonej lokalizacji.  W 2019 roku rynek związany z tą technologią był wyceniany na 565 miliony dolarów, do 2025 ma on urosnąć niemal czterokrotnie, do poziomu 2063 milionów dolarów. Z geofencingiem będziemy się zatem spotykać niemalże codziennie coraz częściej, przeważnie zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy. 

Reklamy, powiadomienia w naszych telefonach, różnego rodzaju alerty dostępne na urządzeniach mobilnych, a także w motoryzacji. W szczególności branża transportowa bardzo często korzysta z ułatwień oferowanych przez geofencing, często jako dopełnienie systemów telematycznych. Co więcej, ta technologia jest stosowana również na całym świecie przez stróżów prawa. 

Geofencing pojawił się na rynku wraz z urządzeniami mobilnymi, które wykorzystują dane lokalizacyjne. Działa w oparciu o dane GPS, GSM, Wi-Fi lub RFID (jak wyżej) otrzymane przez nadajnik.

Wraz z rozwojem nowych technologii pojazdy opuszczające salony dealerskie są wyposażone w coraz to więcej zaawansowanej elektroniki ułatwiającej kierowcy prowadzenie pojazdu. Bardzo duża część z nowinek nigdy by nie powstała, gdyby nie zastosowanie geofencingu.

Geofencing nie jest technologią przeznaczoną wyłącznie dla prywatnych użytkowników, ma też szerokie zastosowanie w biznesie. Najlepszym przykładem jest branża transportowa, gdzie to rozwiązanie jest stosowane w szerokiej gamie systemów telematycznych.

Przykładowe zastosowanie technologii geofencingu w transporcie znajdziemy poniżej:

 • Automatyczne informowanie kierowcy o niebezpiecznych parkingach zagrożonych kradzieżami.
 • Informowanie kierowcy przed ostatnią stacją paliw o możliwości zatankowania po polskiej stronie.
 • Informowanie kierowcy o konieczności posiadania wymaganych formularzy na terenie kraju, którego granicę przekracza.
 • Wskazanie parkingów preferowanych na miejsce postojów.
 • Informacja dla kierowcy o konieczności odczytania karty kierowcy.
 • Informacja w trakcie przebywania na danym obszarze:Informowanie kierowcy o konieczności opuszczenia obszaru załadunku po upływie ustalonego czasu.
 • Powiadomienie kierowcy o konieczności poinformowania spedytora o przeciągających się czasie oczekiwania na rozładunek/załadunek po np. 30 minutach.
 • Informacje po wyjeździe z określonego obszaru
 • Przypomnienie o konieczności zabrania dokumentów z bazy i wyposażenia np. zabezpieczenie ładunku pasami.
 • Przypomnienie kierowcy o zabraniu dokumentów celnych z miejsca załadunku i konieczności ich przesłania.
 • Przypomnienie o zakładaniu i rozliczeniu karty drogowej przy wyjeździe z bazy.

Najnowsze

Przygotuj się do bezpiecznej jazdy. Te 4 zasady warto znać

Powoli wracamy do normalności, co wiąże się również z częstszym korzystaniem z aut. Jeśli jednak samochód nie był użytkowany przez kilka tygodni, należy go odpowiednio przygotować do bezpiecznej jazdy. Oto 4 najważniejsze zasady.

Sprawdź poziomy płynów
Przed uruchomieniem silnika koniecznie sprawdźmy poziom oleju silnikowego i płynu chłodniczego. Upewnijmy się również, czy na ziemi nie znajdują się żadne wycieki, szczególnie w miejscu bezpośrednio pod silnikiem. 

Sprawdź ciśnienie w oponach
Gdy samochód nie jest użytkowany przez dłuższy czas, ciśnienie w oponach można znacząco spaść. Dzieje się tak z powodu naturalnego procesu przenikania gazu przez powierzchnię opon – każdego dnia, szczególnie latem, ubywa z nich trochę powietrza. Jeżeli przed uruchomieniem pojazdu nie sprawdzimy ciśnienia powietrza, ciężar samochodu może doprowadzić nawet do uszkodzenia felgi i deformacji koła. 

Skontroluj najważniejsze części i funkcje
Po dłuższym postoju samochodu pamiętajmy o sprawdzeniu stanu wszystkich elementów używanych podczas jazdy, w tym świateł, kierunkowskazów, szyb, wycieraczek i wszelkich urządzeń elektronicznych. Powiadomienia o nieprawidłowościach często wyświetlają się na ekranie systemu multimedialnego pojazdu.

Zdezynfekuj powierzchnie
W obecnej sytuacji bardzo ważna jest dbałość o czystość pojazdu. Warto szczególnie zwrócić uwagę na obszary największego kontaktu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu.

 • Zacznijmy od zdezynfekowania zewnętrznych i wewnętrznych klamki drzwi, kierownicy, dźwigni zmiany biegów, ekranu dotykowego
  i wszystkich przycisków. Nie zapomnijmy o tych sterujących szybami oraz uchwycie do kontroli położenia fotela.
 • Deska rozdzielcza. To jeden z najważniejszych elementów, ponieważ przy kichaniu lub kaszlu pasażerowie często mają twarz zwróconą w kierunku deski rozdzielczej.
 • Maty podłogowe. Ze względu na ciągły kontakt z podeszwami butów gromadzi się na nich brud, który warto usunąć.
 • Wentylacja. Aby zapewnić wysoką jakość powietrza w samochodzie, otwory wentylacyjne nie mogą być zasłonięte. Poza przeprowadzeniem dezynfekcji należy usunąć zalegający kurz za pomocą pędzla lub odkurzacza.
 • Elementy na zewnątrz. Użytkownicy samochodów zwykle nie zdają sobie sprawy, jak wielu elementów dotykają na zewnątrz samochodu. Niektórzy opierają się o okna, inni zamykają drzwi, popychając je w dowolnym miejscu. Przy myciu postarajmy się nie pominąć żadnej z takich powierzchni.
 • Podczas mycia pojazdów należy zastosować odpowiednie środki czyszczące: mieszankę wody z łagodnym mydłem oraz specjalne produkty do pielęgnacji samochodów. Korzystanie z płynów zawierających 70% alkoholu ograniczmy do powierzchni, których dotykamy szczególnie często.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

TOP 5 filmów o wyścigach do obejrzenia w weekend

Weekend to tradycyjne czas wyścigowych emocji. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zawodów byli zmuszeni tymczasowo zawieść rywalizację. Spragnionym sportowych wydarzeń polecamy pięć filmów o wyścigach, które każdy kibic i kinoman powinien obejrzeć.

1. Wyścig

Wyścig

Film Rona Howarda opowiada o kulisach rywalizacji dwóch legend Formuły 1 –  Nikiego Laudy i Jamesa Hunta. Historia skupia się na wydarzeniach z lat 70., kiedy ekipy bez opamiętania dążyły do zwiększenia prędkości osiąganych przez bolidy, a śmierć przynajmniej jednego kierowcy w sezonie była normą. Doskonale zagrany (w postać Hunta wcielił się Chris Hemsworth, a Laudy – Daniel Brühl), nakręcony z niezwykłą dbałością o szczegóły i z nieziemską ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Hansa Zimmera, jest bez wątpienia jednym z najlepiej zrealizowanych filmów o tematyce sportowej w historii kina.

2. Le Mans ’66

Le Mans ’66

Zdobywca 2 Oscarów w reżyserii Jamesa Mangolda, z Christianem Bale’em i Mattem Damonem w rolach głównych. Lata 60., Henry Ford rzuca wyzwanie ekipie Ferrari, chcąc pokonać słynny włoski zespół w trakcie legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Projektant i były kierowca wyścigowy Carroll Shelby oraz utalentowany zawodnik Ken Miles wspólnie, pod presją szefostwa, rzucają się w wir pracy, by przerwać pasmo sukcesów Ferrari – tak powstaje Ford GT40. Le Mans ’66 to filmowy majstersztyk, łączący najlepsze cechy kina akcji i dramatu psychologicznego.

Premiera filmu „Le Mans 66” – historia pojedynku Forda z Ferrari

Goodyear ’66 – historia opon w filmie Le Mans ’66

3. Senna

Senna

Propozycja dla fanów kina dokumentalnego. Film przedstawia historię brazylijskiego kierowcy F1 Ayrtona Senny. Reżyser Asif Kapadia skupia się na wyścigowym życiu kierowcy, tworząc raczej sylwetkę mistrza niż jego biografię. Widz nie dowie się za wiele o jego dzieciństwie czy życiu prywatnym. Zobaczy natomiast momenty zwrotne w karierze Senny – pierwszy wygrany wyścig, podpisanie kontraktu z McLarenem czy rywalizację z Alainem Prostem – które wpływały na kształtowanie się jego charakteru. Pozna również emocje, jakie towarzyszyły mu w trakcie wyścigów.

4. Le Mans

Le Mans

Klasyka kina z 1971 r. To historia Michaela Delaneya – grany przez legendarnego Steva McQueen’a – wracającego do rywalizacji po niebezpiecznym wypadku, w którym zginął inny kierowca. Deleney będzie musiał rywalizować nie tylko z przeciwnikami, ale także z własnym strachem. Film w reżyserii Lee H. Katzin doskonale pokazuje czym dla pasjonata motoryzacji jest współzawodnictwo o miano najlepszego kierowcy na świecie. Mistrzowskie sceny wyścigów, nakręcone bez pomocy komputerów i efektów specjalnych, wprost wbijają widza w fotel.

5. Auta

Auta

Coś dla dużych i małych fanów ścigania! Przygody Zygzaka McQuenna i jego przyjaciół to świetna zabawa dla całej rodziny. Szczególnie warta uwagi jest druga część serii, gdzie Zygzak rywalizuje z bolidem F1 Francesco Paltegummim w światowym Grand Prix. Uważni widzowie z pewnością rozpoznają w animowanych trasach podobieństwa do prawdziwych torów, a w zawodnikach największe osobowości świata motorsportu, np. Lewisa Hamiltona czy Fernando Alonso.

Zobacz także:

40 najlepszych samochodowych filmów – część I

40 najlepszych samochodowych filmów – część II

Najnowsze

„Skrzydlaci pracownicy” Mercedesa wyprodukowali już 45 litrów miodu

Minął rok, odkąd na dachu siedziby Mercedesa w Warszawie stanęło 10 uli z blisko 300 tys. nowych „skrzydlatych pracowników”. Dziś bardzo ważny dzień, więc warto przypomnieć ich rolę w naszym świecie,a przy okazji dowiecie się, jak powstała pasieka Mercedesa.

”Pasieka Mercedesa” powstała w wyniku lektury. Ewa Makulińska, szefowa administracji, przczytała „Historię pszczół” Maji Lunde. Krótko po tym na dachu firmy stanęło 10 uli, które szybko wypełniły się owadami. 20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Pszczoły to życie. Bez nich nie ma 2/3 upraw roślin, które wchodzą w skład naszego pożywienia. W samej Europie pszczoły zapylają ponad 4000 warzyw!

Pasieka Mercedesa wyprodukowała już 45 litrów miodu.

W Polsce występuje prawie 470 gatunków pszczół. Najbardziej znana z nich jest pszczoła miodna, która wbrew pozorom bardzo dobrze czuje się w mieście – co pokazuje produkcja miodu w Pasiece Mercedesa. Swoje kwietne „łowy” rozpoczyna, gdy słupek termometru przekroczy 13 stopni Celsjusza. Co ciekawe, jedna pszczoła robotnica może wyprodukować w swoim życiu miód w ilości 1/12 łyżeczki od herbaty.

Do uzyskania kilograma miodu, pszczoły muszą zebrać aż 3 kilogramy nektaru z około 3-5 (a według innych źródeł aż 10) milionów kwiatów, wykonując blisko 60 milionów lotów! Pojedyncze pszczoły „zbieraczki” w ciągu jednego lotu odwiedzają od 50 do 150 kwiatów, wylatując z ula 7 do 15 razy. Zapotrzebowanie jednej pszczelej rodziny to ok. 90 kilogramów miodu.

Najnowsze