Potrącił pieszego na pasach. Omijając inne auto torowiskiem!

Potrącił pieszego na pasach. Omijając inne auto torowiskiem!

20 lutego 2021
1
Wyprzedzanie i omijanie samochodów, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, to prosty przepis na drogową tragedię. Ten kierowca Audi udowodnił, że można być jeszcze bardziej bezmyślnym.

Kierowca auta z kamerą poruszał się w czymś, co wygląda jak niewielki korek przed światłami. Widząc pieszego, zbliżającego się do pasów, zatrzymał się przed przejściem. Wydawało się, że to bezpieczna dla pieszego sytuacja, ponieważ droga, choć szeroka, miała tylko po jednym pasie dla samochodów w każdym kierunku.

Pieszy przypadkiem uniknął zmiażdżenia przez samochód

Pieszemu też tak się wydawało i wchodząc na przejście, spojrzał tylko w prawą stronę, upewniając się, że z przeciwnej strony nic nie nadjeżdża. W tym momencie auto z kamerą ominął kierowca Audi A3. Tak się szczęśliwie złożyło, że pieszy nie został potrącony przez to auto, a tylko się od niego odbił. Wygląda na to, że nic mu się nie stało (chociaż nie wiemy, czy tylne koło nie przejechało mu po stopie).

Nerwowy pieszy stosuje „cios karate” na przejeżdżającym samochodzie

Kierowca Audi zatrzymał się, ale prawdopodobnie zakończyło się tylko na rozmowie z pieszym. Gdyby na miejsce przyjechała policja, bezmyślny kierujący mógłby nawet stracić prawo jazdy i trafić przed sąd. Wszystkie wykroczenia, które popełnił, są oczywiście ujęte w taryfikatorze, ale w przypadku podobnie rażącego lekceważenia przepisów, policjanci często nie kończą sprawy mandatem.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!