Postronny kierowca stał się ofiarą drogowej „zemsty”

Postronny kierowca stał się ofiarą drogowej „zemsty”

28 lutego 2020
32
Wielu polskich kierowców nadal nie rozumie wszystkich zasad jazdy po drogach szybkiego ruchu. Co gorsza niektórzy z nich są agresywni wobec kierujących, którzy w ich mniemaniu zrobili coś nie tak.

Grzechów popełnianych przez Polaków na drogach szybkiego ruchu jest całkiem sporo. Jeden z bardziej powszechnych to blokowanie lewego pasa. Z drugiej strony mamy kierujących, którzy uważają, że inni w ogóle nie mają prawa z niego korzystać i reagują agresywnie, jeśli jakiś pojazd zmusi ich do zdjęcia nogi z gazu.

Na tym nagraniu kierowca białego DS-a niesłusznie oskarża (a przynajmniej tak wynika z nagrania) kierowcę czarnego Focusa o blokowanie lewego pasa. A on przecież tylko wyprzedzał jedno auto i zaraz zjechał na prawo. Mimo to kierujący SUV-em zajechał mu drogę i zmusił do hamowania. W odruchu obronnym Focus zjechał na lewy pas.

Niestety kierujący Fordem nie popatrzył w lusterko i zmusił kierowcę auta z kamerę do ucieczki na trawiaste pobocze. Samochód wpadł w poślizg i uderzył w barierę energochłonną. Ciekawe czy któryś ze sprawców pozostał na miejscu zdarzenia, czy może obaj uciekli.

Komentarze

Kierujący
28 lutego 2020 11:21
Coś długo ten focus zjeżdżał na prawy pas po wyprzedzeniu...
tom > Kierujący
28 lutego 2020 23:59
zaartujesz ?
Ludwik > Kierujący
29 lutego 2020 09:44
Na drogach szybkiego ruchu dla bezpieczeństwa nie powinno się wyjeżdżać przed zderzak.
A > Kierujący
29 lutego 2020 16:42
Tak, długo zjeżdżał dlatego trzeba mu zajechać droge i jeszcze pobić pewnie.
Bo za długo zjeżdżał.

Ludzie, dlaczego będąc takimi zyebami psychicznymi nie siedzicie zamknięci w psychiatryku?
Rosik
28 lutego 2020 13:13
W Polsce debili nie brakuje, mnożą się na potęgę
Lelek > Rosik
29 lutego 2020 09:27
Co prawda to prawda.
28 lutego 2020 14:44
Jedziesz sobie spokojnie, przepisowo i głupotę jakiegoś barana rozbijasz auto. Ciekawe czy się w ogóle zatrzymał, żeby pomóc.
Olaf > Diabeł
29 lutego 2020 09:26
Jak znam życie debil tego pokroju jest "panem" tylko w zamkniętym aucie. Nawet gdy wyjdziesz do niego "na światłach" to i tak nie ma jaj żeby drzwi otworzyć.A co dopiero mieć odwagę wyjść i zapytać czy wszystko ok.
29 lutego 2020 15:51
Pewnie tak. To ten sam mechanizm, co w Internecie.
YBY
28 lutego 2020 21:04
Za duzo cwaniakow, za mało kultury osobistej. Za duzo polakow czuje sie jak kowboje na dzikim zachodzie. Kazdy z nich mysli ze jest jak Clint Eastwood. A to tylko pajacki zakompleksione.
John
29 lutego 2020 07:44
Ale dzban
Michał
29 lutego 2020 08:38
Oczywiste, że wina Focusa, ale kierowca auta z kamerą, poprostu nie umie jeździć. Tacy ludzie również powinni byc eliminowani z dróg. Każda niestandardowa sytuacja i gość już panikuje i nie opanowuje samochodu.
Piotr > Michał
29 lutego 2020 09:48
Panikuje?? Auto wjeżdża na niego a człowiek próbuje uniknąć z nim zderzenia. Naturalny odruch. Jak zrobisz "prawko" będziesz wiedział o czym mowa.
Duh > Piotr
29 lutego 2020 16:23
Właśnie to był odruch amatora. Jak byłem świeży to też uciekałem w drugą stronę.
Teraz, jak mam już prawie dziesięcioletnie doświadczenie, jak ktoś wpycha się z prawej, a ja nie mam miejsca żeby uciec w lewo, to trzymam linie, ewentualnie dobijam w prawo.bpo pierwsze, jak staranuje i obrócę wokół maski sprawcę, to nie ucieknie. Po drugie taka stłuczka rodem z amerykańskiego pościgu policyjnego jest dużo bezpieczniejsza niż niekontrolowane koziołkowanie od barierki do barierki.
01 marca 2020 12:21
> Właśnie to był odruch amatora.

Może i amatora, ale na drogach jest miejsce dla wszystkich. Dla kretynów tylko nie powinno go być. Idiota spowodował spore, niczym nie uzasadnione zagrożenie życia. Szkoda, że państwo mamy z kartonu i ten pajac co najwyżej, jeśli w ogóle, dostanie jakiś śmieszny mandat.
Pedro
29 lutego 2020 08:44
Gnojek
Gość
29 lutego 2020 10:29
Połdebile miejsca bylo sporo i nie rozumiem sytuacji za bardzo tych dwóch nie jest winnych
Kierowca
29 lutego 2020 13:21
Czysty szmaciarz nagranie na policję kara powiną być wysoka za narażone innych osób
Rysio
29 lutego 2020 13:46
Oszołomy
Kierowca
29 lutego 2020 14:51
Ale mistrz lewego pasa się zdziwił- tak się głupku nie jeździ, to nie jest twoja prywatna autostrada
normalny > Kierowca
01 marca 2020 06:54
"Kierowca" ??? Na pewno?
ITD > Kierowca
01 marca 2020 10:09
Zapomniałeś dodać że niedzielny
ZZR1400 > Kierowca
04 marca 2020 12:39
Tego idiotę puszkarza w DS powinni skazać na dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu i co najmniej 2 lata prac społecznych.
Jaro
29 lutego 2020 15:34
I właśnie przez takich drogowych debili zaostrzają przepisy .Prawo jazdy za rozbój na drodze odebrane natychmiast
Kazimierz Wielki
29 lutego 2020 16:32
Niektóre mamy mają ich...
Haha
29 lutego 2020 16:48
Szmaciarze jeździć nie umia
abc > Haha
01 marca 2020 06:56
A niektórzy pisać po polsku.
Kierowca
01 marca 2020 10:07
Mam nadzieję że tego szeryfa z białego suwa już policja znalazła pozbawili go uprawnień i obciążyli kosztami naprawy auta i innych szkod
Tom
01 marca 2020 10:59
Czytajac komentarze to wiekszosc kierowcow powinno jednak powtórzyc egzamin a przynajmniej szkolenie chyba że nie są kierowcami. Zgroza wyjeżdżać na drogi
Olo
02 marca 2020 23:15
Debil
A4fan
03 marca 2020 15:05
Widać ewidentnie jak białe auto hamuje po wyprzedzeniu przed maską temu ciemnemu.
Za takie zachowanie jest w kodeksie drogowym kara przewidziana.
Zorro
03 marca 2020 20:45
Nad interpretacja video....