Porsche w F1? Vettel w Ferrari?

Szef Ferrari, Luca di Montezemolo przyznał, że byłby bardzo szczęśliwy widząc Porsche w F1. Odniósł się także do Sebastiana Vettela oraz jego przyszłości.

Porsche w F1?
fot. Porsche

Jak opublikowała włoska gazeta La Gazzetta dello Sport, prezydent Ferrari wypowiadał się na temat niemieckiego producenta aut sportowych podczas zeszło tygodniowej wystawy Frankfurt Motor Show: 
– Niezwykle szanuje Porsche, co oznacza, że traktuję ich jako głównego oponenta naszych aut drogowych. Każda rywalizacja jest mile witana, gdy jesteś pewien że wygrasz. 

Niestety dla Montezemolo, Porsche nie planuje dołączyć do stawki F1 w przyszłości. Dodatkowo potwierdził to prezes Porsche, który podczas wystawy we Frankfurcie powiedział, że Formuła 1 wciąż nie jest dla Porsche interesująca.
– Jest po prostu zbyt droga i nie oferuje zbyt dużej wymiany (technologicznej) dla widzów. 

Vettel w Ferrari?
W międzyczasie Montezemolo z nieskrywanym zadowoleniem przyjął wypowiedź najmłodszego Mistrza Świata F1, który przyznał, że pewnego dnia chciałby wygrać GP Włoch ubrany w „czerwony kombinezon”.
– Rozumiem Vettela – powiedział Montezemolo. – Jest inteligentną osobą posiadającą dobry smak i wie, że Ferrari go w pełni spełnia, przy pełnym szacunku dla innych zespołów. 

Montezemolo wypowiedział się także na temat nominacji byłego projektanta silników Ferrari, Gillesa Simona, jako ewentualnego szefa działu silnikowego FIA. Włoch jest zaniepokojony faktem, że Simon podjął swoje nowe stanowisko mimo bliskiej współpracy z aktualnymi producentami silników F1 w przeszłości.
– To nie w porządku, że inżynier ma okazję przekazać tajne informacje.

Dodał jednak, że jego wypowiedź nie jest komentarzem na temat pana Simona.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze