Karolina Chojnacka

Porsche Vision Gran Turismo – spektakularna wyścigówka, którą pojeździsz w wirtualnym świecie

Porsche zaprezentowało spektakularny koncept, który niestety istnieje tylko w świecie wirtualnym. To reprezentant serii Vision Gran Turismo, reprezentowanej w wirtualnych wyścigach Gran Turismo na platformie PlayStation.

Koncepty Vision Gran Turismo mają dość długą tradycję. Pierwszym był Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo pokazany w 2013 roku. Od tego czasu gra doczekała się kilkunastu kolejnych projektów, które można podziwiać i prowadzić wyłącznie w wirtualnym świecie.

Z okazji premiery siódmej edycji gry Gran Turismo, Porsche po raz pierwszy opracowało maszynę przeznaczoną wyłącznie do wirtualnego świata. Porsche Vision Gran Turismo to pierwsze koncepcyjne studium producenta sportowych aut stworzone specjalnie na potrzeby gry komputerowej.

Porsche Vision Gran Turismo
Porsche Vision Gran Turismo, fot. materiały prasowe / Porsche

Porsche Vision Gran Turismo to wyścigówka z prawdziwego zdarzenia.

Vision Gran Turismo wyróżniają przyszłościowe interpretacje znanych elementów designu Porsche. Koncepcyjny pojazd charakteryzuje się wyjątkowo sportową relacją wysokości do szerokości, nisko poprowadzoną płaszczyzną przedniej pokrywy i mocno podkreślonymi błotnikami. Oświetlenie oraz wloty powietrza zintegrowane w przednim pasie wizualnie nawiązują do Porsche Taycana – to ukłon w stronę w 100% elektrycznego napędu samochodu. Tył zdobi listwa świetlna, stanowiąca rozwinięcie świetlnej sygnatury znanej z modeli 911 i Taycan. Warto również zwrócić uwagę na aktywny spojler zmieniający kąt w celu zapewnienia optymalnego docisku.

W wirtualnym kokpicie znajduje się holograficzny wyświetlacz prezentujący informacje tuż nad kierownicą i fotele przytwierdzone bezpośrednio do monokoku. Fakt, że wszystko jest cyfrowe, nie przeszkadza producentowi mówić o wegańskim wnętrzu i materiałach z recyklingu, co świetnie wpisuje się w ekologiczny charakter modelu.

Porsche Vision Gran Turismo
Porsche Vision Gran Turismo, fot. materiały prasowe / Porsche

Porsche Vision Gran Turismo będzie dostępne wyłącznie w Gran Turismo 7, które zadebiutuje 4 marca 2022 roku w wersji na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze