Porsche i Lucasfilm tworzą projekt fantastycznego statku kosmicznego!

Projektanci z Porsche AG i Lucasfilm Ltd. współpracują przy projekcie fantastycznego statku kosmicznego, który zostanie zaprezentowany podczas światowej premiery filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”.

„Globalną atrakcyjność marek Star Wars i Porsche w zdecydowanym stopniu kształtują ich kultowe projekty” – powiedział Doug Chiang, wiceprezes i dyrektor kreatywny Lucasfilm, odpowiedzialny za nadzorowanie wszystkich projektów dla franczyzy „Gwiezdnych wojen”. „W ramach tego zadania łączymy dwa światy: egzotyczny, filmowy projekt bardzo odległej galaktyki z precyzyjną pracą, która przeradza się w opracowywanie emocjonujących sportowych samochodów Porsche. Nasza współpraca ma szansę zaowocować innowacyjnym designem, który skupi najlepsze cechy obu marek, tworząc nowy ekscytujący statek kosmiczny godny zarówno Porsche, jak i »Gwiezdnych wojen«”.

Aby zaprojektować statek kosmiczny i stworzyć odpowiedni model, w ciągu najbliższych tygodni zespół projektowy będzie regularnie spotykał się w Stuttgarcie oraz w San Francisco w Kalifornii.

Publiczna prezentacja makiety statku odbędzie się podczas grudniowej premiery filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” (w Polsce trafi on do kin 19 grudnia). Na imprezie Porsche pokaże również swój pierwszy całkowicie samochód elektryczny – model Taycan, który zadebiutował na początku września 2019 r. Jego dostawy do USA rozpoczną się pod koniec roku. W Europie pierwsze egzemplarze Porsche Taycan zostaną przekazane klientom na początku 2020 r.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze