Porozmawiasz z motocyklem Kawasaki

Porozmawiasz z motocyklem Kawasaki
Kawasaki pracuje nad technologią, która pozwoli kierowcy na porozumiewanie się z motocyklem.

Japoński producent motocykli pracuje nad rozwiązaniem podobnym do Siri znanego z telefonów Apple. Sterowana głosem funkcjonalność pozwala np. sprawdzić pogodę, zamówić stolik w restauracji lub uruchomić wybraną funkcję w telefonie. Podobne rozwiązanie pojawi się w motocyklach Kawasaki. 

Kierowca będzie mógł wydawać polecenia głosowe, a komputer nauczy się jego preferencji i na ich podstawie sam dostosuje różne ustawienia. Technologia będzie oparta o rozwiązanie „Kanjo Engine”, które nawiązuje do emocji. Przy pomocy głosu będzie można zmieniać ustawienia takie jak mapy silnika, zawieszenia czy elektroniki. 

System ma działać również w drugą stronę. Motocykl będzie wysyłał komunikaty głosowe do kierowcy. Ich tematyka będzie różna. Mogą na przykład zawierać wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy. Dysponując dostępem do olbrzymiej bazy danych analitycznych zawieszenia i innych parametrów przechowywanych w chmurze Kawasaki oraz olbrzymiej ilości informacji z Internetu, system będzie proponował kierowcy wskazówki zwiększające radość z jazdy i bezpieczeństwo, adekwatnie do różnych warunków i sytuacji drogowych oraz będzie aktualizować rozmaite ustawienia motocykla, dopasowując je do doświadczenia, umiejętności i stylu jazdy kierowcy.

Porozmawiasz z motocyklem Kawasaki

W nowych motocyklach pojawią się innowacyjne systemy analizy stanu emocjonalnego oraz komunikacji w języku naturalnym*1.  AI będzie rozpoznawać intencje i kierowcy na podstawie ustnych wypowiedzi czy poleceń. Umożliwienie komunikacji między kierowcą a motocyklem na takim poziomie zrozumienia otworzy nowe drzwi do niespotykanych dotychczas wrażeń z jazdy.

Motocykle Kawasaki są konstruowane zgodnie z filozofią RIDEOLOGY*2, w której kierowca zawsze jest na pierwszym planie.

*1 Forma sztucznej inteligencji umożliwiająca komunikację między człowiekiem i maszyną przez nadanie maszynie cech żywej istoty, która potrafi rozpoznawać emocje rozmówcy na podstawie intonacji głosu. Platforma jest obecnie opracowywana przez cocoro SB Corp. należącą do SoftBank Group.

*2 Ukierunkowana na kierowcę filozofia projektowania Kawasaki, RIDEOLOGY, opiera się na wykorzystaniu wszelkich dostępnych możliwości do tworzenia produktów łączących moc z łagodnością, radość z jazdy i pełną kontrolę w każdej sytuacji.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.