Ponad 23 tysiące Toyot w Polsce do serwisu!

Od kilku tygodni w świecie motoryzacji wrze po ujawnieniu problemów z poduszkami powietrznymi firmy Takata. Polski oddział Toyoty przygotowuje właśnie akcję naprawczą. Do serwisu trafią ponad 23 tys. egzemplarzy japońskich modeli.

Firma Toyota Motor Poland poinformowała, że w wybranych egzemplarzach modelu Toyota Corolla, wyprodukowanych w Japonii, Turcji i Wielkiej Brytanii w czasie od 03.05.2002 do 12.03.2005 oraz Toyota Yaris, produkowanych we Francji od 18.04.2005 do 30.03.2007 mogą wystąpić problemy z poduszkami dostarczonymi przez firmę Takata. 

Polski oddział firmy poinformował, że samochody wyposażone w przednie poduszki powietrzne pasażera z napinaczami mogły zostać w czasie produkcji napełnione niewłaściwie wytworzonym materiałem. W momencie odpalenia takiej poduszki, proces napełniania może przebiegać nieprawidłowo, powodując większe ryzyko obrażeń u pasażera. Poza tym w samochodach z poduszkami uruchamianymi jednostopniowo w miarę upływu czasu wzrasta ryzyko przedostawania się wilgoci do napełniacza. To może spowodować problemy przy odpalaniu poduszki.

W ramach akcji naprawczej w Polsce do serwisu trafią 23 543 egzemplarze samochodów. Podczas wizyty w serwisie przednie poduszki pasażera uruchamiane jednostopniowo będą podlegały próbie szczelności napełniacza. W razie nieszczelności napełniacz zostanie wymieniony natychmiast. Jeżeli problem nie wystąpi, samochód zostanie zwrócony klientowi, a napełniacz zostanie wymieniony później, gdy będzie dostępna odpowiednia liczba zmodyfikowanych części.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze