Pomylił biegi i utopił Audi RS6. Kierowca cudem uniknął śmierci

Audi RS6 Avant to jedno z najszybszych i najdroższych kombi dostępnych na rynku, w Polsce jego cennik zaczyna się od 634 300 złotych. I choć auto oferuje niesamowite osiągi i wrażenia z jazdy, to niestety nie potrafi pływać. Boleśnie przekonał się o tym pewien niemiecki kierowca.

Pewien 37-letni Niemiec zatrzymał się swoim Audi RS6 Avant tuż przy rzece, by udać się za potrzebą. Gdy wrócił do auta, włączył silnik, przełączył skrzynię biegów i ruszył z piskiem opon. Nie zauważył jednak, że lewarek był ustawiony na pozycji „R”. W wyniku tego samochód z impetem wjechał do rzeki.

Po znalezieniu się w wodzie Audi zaczęło natychmiast tonąć. Na szczęście kierowca nie spanikował. Mężczyzna otworzył szklany dach i wydostał się na zewnątrz. Po dopłynięciu do brzegu wezwał pomoc. Na niewiele się ona zdała, ponieważ Audi niemal od razu znalazło się na dnie rzeki.

Samochód udało się wyciągnąć z rzeki dopiero po kilku dniach, przy pomocy ciężkiego sprzętu. Jak podają niemieckie media, policja wyceniła szkody na ponad 100 tysięcy euro.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze