Polska premiera w pełni elektrycznego Harleya-Davidsona!

„Najgłośniejszym dźwiękiem, jaki usłyszysz, będzie bicie Twojego serca” – model LiveWire, motocykl przyszłości?

To nie jest żaden skuter, to motocykl rakieta! Tak o pierwszym w pełni elektrycznym modelu Harleya-Davidsona mówili dealerzy na polskiej premierze, która odbyła się w zeszły poniedziałek w Hard Rock Cafe w Warszawie. Model LiveWire to faktycznie rakieta, która osiąga prędkość 100 km/h w 3 sekundy! Motocykl napędza elektryczny silnik o mocy 105 KM. Co ciekawe, nie znajdziemy w nim sprzęgła oraz biegów. Wystarczy, że odkręcisz manetkę i znikasz w ciszy.

Naładować akumulator możemy odwiedzając dowolną publiczną stację szybkiego ładowania 3. poziomu (DCFC), gdzie naładujemy go do 100% w godzinę. Istnieje też możliwość podłączenia się do standardowego gniazdka domowego, wtedy czas ładowania znacznie się wydłuży i zajmie całą noc. Plusem jest to, że po zakupie LiveWire’a u oficjalnego dealera, przez okres 2 lat możemy ładować akumulator za darmo u dealerów Harleya-Davidsona. Wszyscy dealerzy Harley-Davidson sprzedający motocykl LiveWire™ będą oferować publiczną stację ładowania. Ładowarka DCFC umożliwia ładowanie akumulatora w zakresie 0-80% pojemności w ciągu 40 minut oraz w zakresie 0-100% pojemności w czasie 60 minut. Realny zasięg na jednym ładowaniu to 158-160 km.

O niesamowite wrażenia i komfort jazdy LiveWire’em zadba lekkie podwozie wspierane przez system kontroli trakcji, układ Cornering ABS, hamulce Brembo Monoblock, a także układ napędowy Revelation sprzężony z w pełni regulowanym zawieszeniem Showa. Kolejną rzeczą, która na pewno spodoba się fanom najnowocześniejszych rozwiązań jest dotykowy ekran. Nie tylko sprawdzisz na nim zasięg, ale możesz dowolnie go dostosować, dodając informację o odtwarzanym utworze, czy wyświetlać wskazówki nawigacji, a to tylko część jego możliwości.

Na wybranych rynkach motocykl LiveWire jest wyposażony w funkcję H-D™ Connect, która zapewnia łączność pomiędzy motocyklistą a pojazdem poprzez Jednostkę Sterowania Telematycznego korzystającą z technologii LTE, w połączeniu z usługami łączności i chmury obliczeniowej wykorzystującymi najnowszą wersję aplikacji Harley-Davidson™ App.

Do obsługi motocykla możemy ściągnąć najnowszą wersję aplikacji Harley-Davidson na smartfony. Sprawdzimy tam parametry motocykla, w tym poziom naładowania, znajdziemy najbliższą stację ładowania oraz zostaniemy powiadomieni o tym, kiedy motocykl został poruszony lub przestawiony.

Model LiveWire to koszt około 146 000 zł (wg średniego kursu NBP dla waluty euro).

Motocykl został wypuszczony jako „pierwsza jaskółka”, aby sprawdzić zainteresowanie ludzi elektrycznym pojazdem. Na pewno przyciągnie fanów kultowej marki Harley-Davidson oraz fanów nowości. Dealerzy zdradzają, że zainteresowanie rośnie i, że zgłaszają się osoby, które chcą kupić LiveWire’a już teraz, nawet nie jeżdżąc nim wcześnie. LiveWire to z pewnością motocykl przyszłości, a więc przyszłość jest elektryzująca!

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Wyglądem przypomina klimatyzator na kółkach, zaś ceną – dobrze wyposażony samochód klasy premium. Powodzenia…

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze