Polska premiera nowego Opla Combo Life

Polska premiera nowego Opla Combo Life
W połowie marca został zaprezentowany nowy model Opla Combo Life. I choć Combo jest znane od roku 1986, to jego dzieje były bardzo różne - począwszy od różnic w funkcjonalności i przeznaczenia tego modelu, przez jego wielkość i budowę. Jaki jest teraz?

Kilka dni temu odbyła się premiera piątej generacji tego modelu. Opel nazwał tę klasę pojazdów kombivanem i położył duży nacisk na użytkowe rozwiązania, mające służyć przede wszystkim podróżującym. Z samochodu, który do tej pory był produkowany jako dostawczy, Combo stał się samochodem rodzinnym.

Combo Life będzie dostępny w dwóch konfiguracjach - pięcio i siedmioosobowej. Model ten może też poszczycić się dużą pojemnością bagażnika - 597 litrów oraz możliwością przewożenia przedmiotów o długości ponad 3 metry - oczywiście po złożeniu foteli. Najmłodsi członkowie rodziny mogą podróżować wygodnie z tyłu na trzech pojedynczych tylnych fotelach wyposażonych w punkty mocowania Isofix i obserwować niebo przez panoramiczny dach.

Wygodę dostępu do wnętrza samochodu zapewniają boczne drzwi przesuwne i otwierane samodzielnie okno umieszczone w tylnej klapie. To rozwiązanie pozwala na dostęp do zapakowanego już bagażnika i dołożenia pojedynczych rzeczy na wierzch, bez ryzyka, że podczas otwierania coś z kufra wypadnie. Z poziomu tego okna mamy także dostęp do schowka umiejscowionego nad głowami pasażerów z tyłu, do którego można sięgnąć również od środka samochodu.

Combo Life wyposażono w technologie i systemy wspomagające kierowcę dobrze znane z segmentu samochodów kompaktowych i SUV-ów, takie jak system wykrywający objawy senności kierowcy, kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni, wyświetlacz projekcyjny (head up), IntelliGrip oraz rozwiązania podnoszące komfort jazdy, takie jak podgrzewane fotele i podgrzewana kierownica pokryta skórą. Jednym z debiutantów w gamie systemów wspomagania kierowcy Opla jest funkcja Flank Guard, która wspomaga kierowców podczas skręcania przy małych prędkościach.

Nowy Opel może się podobać. Znajdziemy tu typowy dla Opla atletyczny przód i wysoką maskę z dwiema wyrazistymi liniami biegnącymi od przedniej szyby do osłony chłodnicy. Największą uwagę przykuwa osłona chłodnicy, przez którą przebiega linia łącząca reflektory i światła LED do jazdy dziennej z charakterystycznymi dla Opla symetrycznymi elementami w kształcie skrzydeł. Masywne nadkola połączone przez listwy boczne dodatkowo podkreślają sylwetkę auta. W tylnej części nadwozia dominują linie proste. Pionowo ścięty tył zwiększa praktyczność samochodu, zapewniając wygodny dostęp do przedziału bagażowego.

Opel Combo Life

Pełny ekran
Opel Combo Life

fot. Opel

Opel Combo Life
Opel Combo Life
Opel Combo Life
Opel Combo Life
Opel Combo Life

Pod maską czeka na nas jeden z szerokiej gamy silników (benzynowych i wysokoprężnych) z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem. Silniki współpracują z pięcio- lub sześciobiegową przekładnią manualną. Po raz pierwszy w tym segmencie samochodów dostępna będzie również ośmiobiegowa skrzynia automatyczna.

Model będzie jeszcze z pewnością dopracowywany, ponieważ pokazany nam został model przedprodukcyjny. Materiały w nim zastosowane nie są jeszcze materiałami docelowymi. Opel Combo Life będzie dostępny dla klientów dopiero od jesieni 2018 roku, a początek sprzedaży planowany jest na lato 2018 roku.

Czy faktycznie będzie to jeden z topowych modeli minivanów? Prawdę mówiąc jestem bardzo ciekawa i z pewnością będę śledzić dalsze losy tego modelu.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.