Policyjna Cupra Leon już na siebie zarabia! Policjanci pochwalili się, ile zapłacił rekordzista
Niedawno informowaliśmy o tym, że do kilku komend w Polsce trafiły nieoznakowane Cupry Leon, które z pewnością będą zaskakiwać piratów drogowych. Paru już się ich znalazło.
Policja z Nowego Sącza podała, że tylko w dniach od 3 do 6 lutego, załoga jeżdżąca Cuprą zatrzymała 64 kierowców i nałożyła mandaty za 71 wykroczeń. Trafił się także jeden pijany kierujący.
Policja kupuje nowe pościgowe radiowozy. Takich jeszcze nie miała!
Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca Volkswagena Golfa, który co prawda wyprzedzał inne pojazdy w dozwolonym miejscu, ale w sposób bardzo niebezpieczny. Zmusił swoim zachowaniem kierującego autem z przyczepą do hamowania, aby uniknąć zderzenia. Policjanci nałożyli na niego 2100 zł mandatu.
Na oczach policji wyprzedzał na czołówkę, zderzył się z innym autem i wypadł z drogi
Policyjna Cupra Leon to najmocniejsza odmiana z silnikiem 2.0 TSI o mocy 300 KM (policjanci nadal twierdzą, że o 10 KM więcej), przyspieszająca do 100 km/h w 5,7 s. Cena takiego auta to 163 200 zł, ale auto z niezbędnym dla policji sprzętem, kosztowało ponad 270 tys. zł.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
Komentarze:
Andarus - 12 lutego 2022
Fajnie sie bawią a co tam rabować dziadów bo samochodzik i tak nigdy na siebie nie zarobi procz ceny jest jeszcze servis który i tak niewiele da bo po roku szrot nie auto. Niemiecka maszynka do robienia kasy przez folksdojczów dla germana ale pogratulować Hiszpanii że zawalczyła o logo i produkuję