Policyjna Cupra Leon już na siebie zarabia! Policjanci pochwalili się, ile zapłacił rekordzista

Niedawno informowaliśmy o tym, że do kilku komend w Polsce trafiły nieoznakowane Cupry Leon, które z pewnością będą zaskakiwać piratów drogowych. Paru już się ich znalazło.

Policja z Nowego Sącza podała, że tylko w dniach od 3 do 6 lutego, załoga jeżdżąca Cuprą zatrzymała 64 kierowców i nałożyła mandaty za 71 wykroczeń. Trafił się także jeden pijany kierujący.

Policja kupuje nowe pościgowe radiowozy. Takich jeszcze nie miała!

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca Volkswagena Golfa, który co prawda wyprzedzał inne pojazdy w dozwolonym miejscu, ale w sposób bardzo niebezpieczny. Zmusił swoim zachowaniem kierującego autem z przyczepą do hamowania, aby uniknąć zderzenia. Policjanci nałożyli na niego 2100 zł mandatu.

Na oczach policji wyprzedzał na czołówkę, zderzył się z innym autem i wypadł z drogi

Policyjna Cupra Leon to najmocniejsza odmiana z silnikiem 2.0 TSI o mocy 300 KM (policjanci nadal twierdzą, że o 10 KM więcej), przyspieszająca do 100 km/h w 5,7 s. Cena takiego auta to 163 200 zł, ale auto z niezbędnym dla policji sprzętem, kosztowało ponad 270 tys. zł.

Komentarze:

Andarus - 12 lutego 2022

Fajnie sie bawią a co tam rabować dziadów bo samochodzik i tak nigdy na siebie nie zarobi procz ceny jest jeszcze servis który i tak niewiele da bo po roku szrot nie auto. Niemiecka maszynka do robienia kasy przez folksdojczów dla germana ale pogratulować Hiszpanii że zawalczyła o logo i produkuję

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze