Ewa Kania

Policjant wbiega przed samochody na trzypasmowej drodze! I jak on zmierzył prędkość?

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której zachowanie policjanta można uznać za niebezpieczne oraz… nieuczciwe.

Sytuacja miała miejsce w Jankach pod Warszawą. Samochody jadą trzypasmową drogą, kiedy nagle jak spod ziemi, wybiega przed nie policjant i zatrzymuje pojazd na lewym pasie. Nie przyszło mu do głowy, że w takim miejscu może łatwo zostać potrącony, albo doprowadzić do kolizji? Pytanie chyba retoryczne.

Bezmyślna policjantka tak mierzyła prędkość, że prawie doprowadziła do tragedii

Zastanawiające jest także to, skąd ten policjant się wziął. Nie widzimy tam żadnej zatoczki czy bocznej drogi, przy której mógł stać radiowóz i gdzie mogliby się zatrzymywać kierowcy na czas kontroli. Wyglądało to jakby policjant wybiegł z przydrożnego rowu.

Bezmyślny policjant prawie doprowadził do karambolu! Nie wszyscy zdążyli zahamować

Spore wątpliwości budzi przy tym wiarygodność pomiaru, jakiego dokonał funkcjonariusz. Co do zasady, powinno się go dokonywać pod jak najmniejszym, najlepiej zerowym, kątem. Im większy, tym bardziej zaburzony wynik pomiaru. Tymczasem ten policjant wykonał pomiar pod bardzo dużym kątem, bez wątpienia z dużej odległości i jeszcze mierząc pomiędzy innymi pojazdami! Nie wiedział, że nie tak powinno się dokonywać pomiaru? Czy liczył, że kierowca i tak nie ma szans, przeciwko jego słowu, że wszystko było w porządku?

Komentarze:

POLAK - 8 marca 2022

No właśnie co to za dzban

Odpowiedz

Tomasz - 6 marca 2022

To wcale nie taka rzadka sytuacja. Szereg lat temu w nocy zostałem zatrzymany do kontroli przez WOP. Ok, mieli prawo. Ale kazali mi zatrzymać samochód na jezdni, na zakręcie drogi, a więc w miejscu poważnie zagrażającym kolizją, nie mówiąc już o zagrożeniu dla samego kontrolującego. Chyba wielu funkcjonariuszy ma braki w wyszkoleniu.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze