Ewa Kania

Policjant potrącił pieszego na pasach. Co na to jego koledzy?

Prawo w teorii jest jedno, ale kiedy przychodzi co do czego, zdarzają się przypadki takiego interpretowania przepisów, na jakie nie może liczyć zwykły obywatel. Jak było w tej sytuacji?

Nagranie z samochodowej kamery jest słabej jakości, ale widać na nim doskonale, jak radiowóz skręca w lewo i potrąca pieszego, który znajdował się na przejściu. Pieszy na dodatek miał zielone światło.

Kierowca nie zauważył pieszego na przejściu. A pieszy gdzie miał oczy?

W komentarzach pod nagraniem pojawiło się sporo sugestii, że ukaranym za zajście będzie… pieszy. Niektórzy wieszczyli, że za wtargnięcie na przejście dostanie mandat 2500 zł. W tej sytuacji nie było o tym mowy, ale przepis zabraniający wchodzenia bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, rzeczywiście cały czas obowiązuje. Tylko policja zwykle zdaje się o tym zapominać.

Kierowca nie widział pieszych, piesi nawet nie spojrzeli w stronę samochodu

W tej sytuacji nie było jednak żadnego „kreatywnego” podejścia do przepisów. Jak poinformował portal istotne.pl, sprawcą potrącenia był młody funkcjonariusz z komendy w Bolesławcu, który został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Pieszy nie odniósł żadnych obrażeń, więc zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze