Policjant odpowie za śmierć motocyklisty, którego ścigał

Policjant odpowie za śmierć motocyklisty, którego ścigał

16 stycznia 2020
1
Sprawa dotyczy wypadku, który miał miejsce w kwietniu, a prokuratura nadal bada towarzyszące mu okoliczności. Pojawiły się jednak zarzuty wobec policjanta, który prowadził radiowóz feralnego dnia.
Loading module...

Sytuacja miała miejsce 22 kwietnia w Dobrym Mieście. Patrol policji zauważył wyjeżdżającego ze stacji motocyklistę, który nie miał tablicy rejestracyjnej. Dali mu sygnał do zatrzymania się, ale ten zaczął uciekać.

W trakcie pościgu policjantowi prowadzącemu radiowóz udało się wyprzedzić motocyklistę i zajechać mu drogę, ale ten zjechał na drogę szutrową. Funkcjonariusze ruszyli za nim i wtedy doszło do najechania przez samochód na tylne koło motocykla. 23-letni uciekinier przewrócił się, a radiowóz przejechał po nim, doprowadzając do śmierci na miejcu.

Sprawa nadal jest w toku, ale prokurator rejonowy z Giżycka postawił już policjantowi, który prowadził wtedy samochód, zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych jakim było niezachowanie szczególnej ostrożności i odstępu od ściganego pojazdu oraz zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Oskarżony funkcjonariusz nie przyznaje się do winy i odmawia składania zeznań. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

    Komentarze

    Kaja
    26 stycznia 2020 15:59
    Zginął robiąc, to co kocha. Dlaczego policjant ma za o odpowiadać?