Ewa Kania

Policjanci byli w szoku – tak zaśmieconego auta jeszcze nie widzieli

Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie miał nieporządku w samochodzie. Pusta butelka, jednorazowy kubek po kawie, papierowa torba z fast fooda czy zmięte paragony - to naturalne, że jeśli dużo podróżujemy, to czasem może się nam nazbierać trochę śmieci. Ale jak można doprowadzić samochód do takiego stanu, jaki zobaczył patrol policji?

Policjanci zatrzymali do kontroli mobilny śmietnik

Takiej interwencji żaden z policjantów się nie spodziewał. Funkcjonariusze prowadzący monitoring autostrady w okolicy niemieckiej miejscowości Altentreptow, zwrócili uwagę na pozornie zwykły samochód. Poruszający się drogą szybkiego ruchu Volkswagen Caddy, zwracał jednak uwagę tym, co miał w środku.

Auto zostało zatrzymane niedługo potem przez patrol policji w Neubrandenburgu. Podróżował nim 68-letni mężczyzna, który… trudno właściwie powiedzieć, co robił. Jak wyjaśnić, że auto niemal po brzegi wypełnione było śmieciami – pustymi butelkami, opakowaniami, niedopałkami papierosów, itp. Wszystko to nie wysypywało się co prawda przez boczne szyby, ale według policjantów, zasłaniało kierowcy 2/3 widoczności.

Kierowca zaśmieconego samochodu musiał zrobić z nim porządek

Funkcjonariusze nakazali mężczyźnie posprzątanie w samochodzie w czym zresztą mu pomogli. Z samej kabiny pasażerskiej uzbierały się trzy worki śmieci. Tych nie brakowało też w części towarowej, ale tam nie wpływały w żaden sposób na bezpieczeństwo.

Nawet 1200 proc. podwyżki za badanie techniczne i rejestrację pojazdu w 2023! Likwidacja opłaty związana z podwyżką

Po wszystkim policjanci odeskortowali 68-latka do domu i pouczyli, że ma nigdy więcej nie jeździć w ten sposób.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze