
Policjanci byli w szoku – tak zaśmieconego auta jeszcze nie widzieli
Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie miał nieporządku w samochodzie. Pusta butelka, jednorazowy kubek po kawie, papierowa torba z fast fooda czy zmięte paragony - to naturalne, że jeśli dużo podróżujemy, to czasem może się nam nazbierać trochę śmieci. Ale jak można doprowadzić samochód do takiego stanu, jaki zobaczył patrol policji?
Policjanci zatrzymali do kontroli mobilny śmietnik
Takiej interwencji żaden z policjantów się nie spodziewał. Funkcjonariusze prowadzący monitoring autostrady w okolicy niemieckiej miejscowości Altentreptow, zwrócili uwagę na pozornie zwykły samochód. Poruszający się drogą szybkiego ruchu Volkswagen Caddy, zwracał jednak uwagę tym, co miał w środku.
Auto zostało zatrzymane niedługo potem przez patrol policji w Neubrandenburgu. Podróżował nim 68-letni mężczyzna, który… trudno właściwie powiedzieć, co robił. Jak wyjaśnić, że auto niemal po brzegi wypełnione było śmieciami – pustymi butelkami, opakowaniami, niedopałkami papierosów, itp. Wszystko to nie wysypywało się co prawda przez boczne szyby, ale według policjantów, zasłaniało kierowcy 2/3 widoczności.
Kierowca zaśmieconego samochodu musiał zrobić z nim porządek
Funkcjonariusze nakazali mężczyźnie posprzątanie w samochodzie w czym zresztą mu pomogli. Z samej kabiny pasażerskiej uzbierały się trzy worki śmieci. Tych nie brakowało też w części towarowej, ale tam nie wpływały w żaden sposób na bezpieczeństwo.
Po wszystkim policjanci odeskortowali 68-latka do domu i pouczyli, że ma nigdy więcej nie jeździć w ten sposób.
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Zostaw komentarz: