Agnieszka Serafinowicz

Takich zakupów Policja jeszcze nie robiła – padł rekord!

Policja zakupiła motocykle BMW, ale to co jest rekordowe w tej transakcji to jej skala. Modele BMW w barwach policyjnych często będziemy widywać na drogach.

Spis treści

Polska Policja takich zakupów jeszcze nie robiła. Właśnie do skutku doszła największa jednorazowa transakcja tej służby mundurowej w kontekście motoryzacji. Polscy policjanci otrzymają blisko pół tysiąca motocykli BMW, co ma wydatnie pomóc mundurowym w patrolowaniu polskich dróg.

policja zakupiła motocykle BMW

Policja zakupiła motocykle BMW – ile dokładnie i jakie modele?

Komenda Główna Policji podjęła decyzję o zakupie 478 egzemplarzy modeli BMW R 1250 RT w specjalnej, dostosowanej do wymagań służb, konfiguracji. Ogólnie model BMW R 1250 RT to duży, turystyczny motocykl o wysokiej mocy, przyśpieszający od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy. Z ogólnej puli 478 egzemplarzy, 25 motocykli trafi do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pod Warszawą.

policja zakupiła motocykle BMW

Policja zakupiła motocykle BMW – rekordowy zakup

Najnowsza zrealizowana umowa to kolejny przykład współpracy polskiej Policji z BMW Group. Do tej pory BMW wyposażyło funkcjonariuszy w m.in. nieoznakowane BMW 330i xDrive oraz w radiowozy oparte na modelu 320i. Jednak dotychczasowe działania bledną wobec skali i rozmachu najnowszej transakcji. Najnowsza transakcja jest wyjątkowa pod względem liczby przekazanych pojazdów. Zamówienie dotyczyło 478 modeli BMW R 1250 RT wraz z policyjnym osprzętem. Modele te staną się zatem częstym widokiem na polskich drogach.

To największy projekt zakupu motocykli w historii Policji. Jest niezwykle ważny, bo został zrealizowany kompleksowo. Policjanci otrzymali nie tylko jeden z najnowocześniejszych motocykli, ale użytkownicy zostali też przeszkoleni, otrzymali kaski i systemy łączności, a wkrótce będą kombinezony — powiedział nadinsp. Dariusz Augustyniak.

Policja zakupiła motocykle BMW – BMW R 1250 RT w szczegółach

BMW R 1250 RT to duży motocykl turystyczny napędzany dwucylindrowym silnikiem typu bokser o pojemności 1254 cm3. Maksymalna moc generowana prze tę jednostkę to 136 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 143 Nm. To parametry, których nie powstydziły by się znacznie cięższe samochody osobowe. W przypadku motocykla oznacza to wysoką dynamikę. Model ten jest seryjnie wyposażony w m.in. ABS i kontrolę trakcji oraz w podnoszące bezpieczeństwo i komfort udogodnienia takie jak w pełni LED-owy reflektor przedni, cyfrowy, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala czy elektrycznie regulowana szyba. Mimo doposażenia w wymagany osprzęt policyjny, co podnosi masę jednośladu, policyjny BMW R 1250 RT rozpędza się do 100 km/h w czasie 3,4 sekundy. Za prrzekazanie tej mocy na koła odpowiada sześciostopniowa skrzynia biegów.

Zamówienie i przekazanie 478 motocykli jest efektem projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”, który jest współfinansowany z funduszy europejskich i budżetu państwa. Wszystkie zamówione egzemplarze znajdują się już w rękach policji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze