Edyta Klim

Podsumowanie sezonu Roxanne Treuberg

Roxanne Treuberg to niemiecka, 16-letnia zawodniczka, która zamknęła właśnie swój debiutancki sezon w Kia Lotos Race. Była jedyna kobietą w stawce 21 zawodników.

Roxanne na co dzień mieszka w niemieckim Wildeck i należy do klubu ADAC Essen. Zamiłowanie do motoryzacji przejęła po tacie, który w latach 80-tych z powodzeniem ścigał się w rajdach (w latach 1985-1988, brał udział w Rajdzie Polski, próbował swych sił również w WRC).

Przez 7 lat zawodniczka szlifowała swoje umiejętności na torze kartingowym, aż przyszedł czas na większe wyzwanie. Początkowo rozważała starty w małych bolidach, jednak ze względów finansowych i będąc pod wrażeniem organizacji zawodów – wybrała serię wyścigową KIA:

– Przyzwyczaiłam się już, że jestem jedyną dziewczyną na torze. W ogóle mi to nie przeszkadza. Nie raz już udowodniłam, że potrafię być równie szybka jak moi koledzy. Lub nawet szybsza! – mówi Roxanne.

– Największa różnica między kartingiem a wyścigami KIA LOTOS RACE polega na tym, jak jestem postrzegana i traktowana przez pozostałych kierowców. Zawsze są wobec mnie uprzejmi i nie traktują wyłącznie jak rywala. Czuję, że chłopaki mnie szanują i nie śmieją się ze mnie dlatego, że jestem dziewczyną – dodaje.

Zawodniczka została bohaterką podczas wyścigu w Moście, kiedy jej KIA miała awarię systemu wentylacji i do kabiny przenikało gorące powietrze z komory silnika. Po pierwszym wyścigu zasłabła z wycieńczenia i odwodnienia – szybko trafiła pod opiekę medyczną. Po uzupełnieniu płynów uparła się, że stanie do drugiego wyścigu, mimo sprzeciwu lekarza. Walczyła z rywalami i udało jej się poprawić czas na tyle, by wskoczyć 2 lokaty wyżej w wynikach.

– Tylko kończąc wyścigi i wygrywając z innymi kierowcami w czystej walce zdobywa się doświadczenie, którego tak bardzo potrzebuję. Trochę dobrej zabawy podczas ścigania i zdobycie kolejnych punktów też się liczą, jeśli myśli się o zajęciu dobrego miejsca w klasyfikacji na koniec sezonu – mówiła Roxanne na początku roku, a wtedy jej marzeniem była pierwsza 10-tka wyników.

Niemałą niespodziankę sprawiła już na początku, gdy okazała się najszybsza podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej Kia Lotos Race na torze Hungaroring – przejechała jedno okrążenie z czasem 2:26,441 sekundy.

Punkty udało jej się zdobyć w 4 z 6 rund, a najlepsza lokata – to dwa razy zdobyte 13. miejsce. Ostatecznie w klasyfikacji sezonu była 18-sta:
– Ten sezon to tylko przygotowanie. Kolejny to będzie atak! – mówi tato Roxanne.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze