Podsumowanie 46. Rajdu Świdnickiego-Krause

Podsumowanie 46. Rajdu Świdnickiego-Krause

fot. mat. pras.

W ubiegły weekend, przy pięknej pogodzie, załogi rajdowe zainaugurowały rywalizację w mistrzostwach Polski 2018.

Grzegorz Grzyb z Robertem Hundlą zwyciężyli w I rundzie rajdowych mistrzostw Polski – 46. Rajdzie Świdnickim-Krause. Zawodnicy startujący Skodą Fabią R5 odnieśli trzecie zwycięstwo w Świdnicy i zostali liderami cyklu RSMP 2018. Na miejscu drugim uplasowali się: Jakub Brzeziński z Kamilem Kozdroniem (Fabia R5), a na trzecim Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Fabia R5).

W klasyfikacji RSMP wystartowała tylko jedna zawodniczka w roli pilota i niestety nie znalazła się na mecie. W Citroenie C2 R2 z numerem 28, na trasach rajdu o dobrą pozycję, walczyli: Rafał Kulka za kierownicą i towarzysząca mu na prawym fotelu Aneta Marcol:

Podsumowanie 46. Rajdu Świdnickiego-Krause
- Rajd Świdnicki niestety okazał się dla nas bardzo pechowy. Przez cały czas rajdu borykaliśmy się z problemami natury technicznej naszej "cedwójki". Najpierw był problem ze sprzęgłem na odcinku miejskim, następnego dnia złamana dźwignia zmiany biegów, a na PowerStage popsuła się kompletnie skrzynia biegów. Siedem odcinków przejechanych z problemami, by ostatecznie rajdu nie ukończyć, bo C2 powiedziało dość… Kolejny w kalendarzu Rajd Dolnośląski odpuszczamy, gdyż trzeba się zająć reanimacją Cytrynki – podsumowuje smutno Aneta.

Rajd stanowił także 2. rundę Motul Historycznych RSMP, a zwycięzcami jej zostali Michał Pryczek z Krzysztofem Marschalem w Subaru Imprezie 555. Drugą pozycję zajęli Jerzy Smagała i Konrad Giergiel w Hondzie Civic, a trzecie miejsce Marek Gaciarz z Marcinem Kowalikiem (Nissan Sunny GTI).

Na 5. miejscu w kategorii FIA3 i 2. w klasie D-4 uplasowała się załoga w składzie: Mirosław Miernik w roli kierowcy i Maria Zaborska w roli pilota. Szczęśliwie do mety dowiózł ich Fiat Abarth 131 Rally:

Podsumowanie 46. Rajdu Świdnickiego-Krause
- Meta na 46. Rajdzie Świdnickim cieszy nas niezmiernie. Chwilami myślałam, że będzie nie do osiągnięcia. Między innymi dlatego, że początkowo auto bardzo się grzało i nie mieliśmy pewności, czy zniesie dojazd do mety. Awarie innych załóg i samochody, które wypadły z trasy trzymały nas w świadomości, że wszystko się jeszcze może zdarzyć. Nie obyło się też bez małych przygód - one uświadomiły nam, ile się jeszcze musimy nauczyć... Ostatecznie dostałam lekcje z tego, jak ważna jest komunikacja pomiędzy kierowcą a pilotem i przekonałam się o tym, że diabeł tkwi w szczegółach. Pozytywne podejście Mirka, przyjazna atmosfera HRSMP oraz serdeczność kibiców sprawiły, że rajd był piękny i to nie tylko ze względu na trasę i okolice. Dlatego chciałabym serdecznie podziękować serwisowi, zespołowi, zawodnikom HRSMP, organizatorom, znajomym i kibicom – mówi Maria.

W Lancii HF Integrale na trasy rajdu wyruszyła załoga w składzie: Adam Kacprzyk i Alicja Gnatowska. Udana współpraca doprowadziła ich do 2. miejsca w kategorii FIA4 (K-4) i 2. klasie E-4:

Podsumowanie 46. Rajdu Świdnickiego-Krause
- Wiele przeciwieństw losu i złośliwość rzeczy martwych próbowało sprawić, abyśmy nie pojechali na Rajd Świdnicki. Do samego dnia wyjazdu na rajd, wszystko było wielką niewiadomą! Największą to było auto, bo Adam walczył z Lancią od Barbórki Warszawskiej. Przysłowie: „Im więcej kombinacji, tym więcej komplikacji”- u nas w pełni się sprawdziło. Ale udało się! Pojechaliśmy do Świdnicy, stanęliśmy na „pudle” i wróciliśmy do Warszawy. Oczywiście to wszystko nie miałoby miejsca, gdyby nie osoby, które nam pomagały. Dziękujemy naszym sponsorom, kibicom i osobom, które po prostu w nas wierzyły! Dla nich wielkie brawa (!) i dla nich wywalczyliśmy 2. miejsce w klasie i grupie! Dziękujemy za doping i do zobaczenia na Rajdzie Nadwiślańskim w czerwcu! – podsumowuje Alicja.

Metę osiągnęła także zawodniczka w Citroenie AX GTI z numerem 114. Michał Szerla i Anna Sak zajęli 2. miejsce w kategorii FIA5 i 1. w klasie F-2.

To nie koniec rajdowych emocji na Dolnym Śląsku, bo już za niecały miesiąc (19-20 maja) rozegra się tam kolejna runda RSMP – 52. Rajd Dolnośląski z bazą w Dusznikach Zdrój.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.