„Pod prąd” z Marcinem Dorocińskim: seria podcastów o elektromobilności i przyszłości motoryzacji

W ramach rozpoczynającej się kampanii reklamowej, promującej modele elektryczne Opla – hybrydowego SUV-a plug-in Grandlanda X Hybrid i Hybrid4 oraz w pełni elektrycznej Corsy-e, niemiecka marka przygotowała serię interesujących podcastów z udziałem Marcina Dorocińskiego.

W czasie czteroodcinkowego cyklu Marcin Dorociński wraz ze swoimi gośćmi będzie zastanawiał się, co należy zrobić, żeby uratować świat i jak się do tego zabrać. Wspólnie porozmawiają m.in. o dobrych i złych nawykach, o konsumpcjonizmie, o tym jaki wpływ na środowisko ma nasza dieta oraz o przyszłości motoryzacji, bez której trudno wyobrazić sobie nasze codzienne życie. Akcji towarzyszy specjalnie przygotowany spot, zachęcający do odsłuchania serii podcastów.

W pierwszym z serii odcinków, zatytułowanym „Kto jeśli nie TY”, Marcin Dorociński rozmawia z raperem Piotrem „Vienio” Więcławskim, który z buntownika stał się eko–działaczem, człowiekiem, który troszczy się o otaczający go świat. W tym odcinku porozmawiają o plastiku, zdrowym odżywianiu, wegetarianizmie. Ponadto dowiemy się również, jak skutecznie przekonywać i dlaczego warto zacząć od przekonywania siebie.

„Pod prąd” z Marcinem Dorocińskim: seria podcastów o elektromobilności i przyszłości motoryzacji

„Ładujemy się w przyszłość” to tytuł drugiego odcinka, w którym będzie mowa o samochodach elektrycznych oraz mitach krążących na ich temat. Marcin Korolec, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych nie tylko pomoże rozwiać stereotypy dotyczące samochodów elektrycznych, ale również opowie dokąd pędzą nowe trendy motoryzacyjne i odpowie na pytania takie jak: Czy można ładować samochód elektryczny w deszczu? Czy są możliwe długie dystanse w trybie elektrycznym? Czy taki zakup się opłaca? Czego się jeszcze boją Polacy?

Jazda samochodami elektrycznymi to niesamowita przyjemność połączona z troską o środowisko. Dzięki marce Opel, która oferuje nowoczesne technologie dostępne dla szerokiej grupy odbiorców, teraz praktycznie każdy ma szansę na wprowadzenie do swojego życia zmian, które pozytywnie wpłyną na otaczający nas świat. Elektromobilność jest z pewnością jedną z nich. – powiedział Marcin Dorociński.

Trzeci odcinek z serii zatytułowany „Dobry klimat na zmiany” postara się odpowiedzieć na pytanie czy nie jest za późno na ratowanie świata? W poszukiwaniu odpowiedzi pomoże nam Piotr Skubała, profesor nauk biologicznych, etyk środowiskowy, ekolog i aktywista. Profesor powie dlaczego trzeba się spieszyć, a także pomoże zrozumieć, co kryje się za terminem ślad węglowy i jak wprowadzać na co dzień zmiany, które są w zasięgu ręki każdego z nas.

„Pod prąd” z Marcinem Dorocińskim: seria podcastów o elektromobilności i przyszłości motoryzacji

Społeczeństwo wychowane w świecie, gdzie kluczowa jest konsumpcja, powinno zacząć szukać sposobu, aby posiadać rzeczy bardziej świadomie, korzystać z sensownych alternatyw. Na ten temat Marcin Dorociński będzie rozmawiał w ostatnim odcinku „Konsumpcja na biegu wstecznym” z Pauliną Górską, eko-blogerką i orędowniczką świadomych zmian, która wytłumaczy nam, czemu „no waste” jest niedoścignioną utopią, ale już termin „less waste” może stosować każdy z nas. Poznamy także patenty na uporządkowane życie – począwszy od własnej szafy, a skończywszy na odpadach.

Podcasty można odsłuchać na stronie www.zyjpodprad.pl oraz między innymi na platformach: Soundcloud, Spotify oraz Youtube. Ponadto serii podcastów towarzyszy kampania promocyjna w kinach, radio oraz Internecie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze