Po Nowym Roku nadal zredukujesz punkty

Po Nowym Roku nadal zredukujesz punkty

30 grudnia 2015
Masz na koncie punkty karne? Mamy dobrą wiadomość. W przyszłym roku nadal będzie można zredukować liczbę punktów karnych. Co najmniej przez rok.

Opóźnienie wdrożenia systemu CEPiK 2.0 ma swoje pozytywne strony. Wraz z nim odwlecze się wejście nowych przepisów, które miały utrudnić życie kierowcom. W ostatnich miesiącach w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego było istne oblężenie. Wszystko w związku z obawami wynikającymi ze zmiany przepisów. Kierowcy zapisywali się na kursy redukujące stan konta o 6 punktów. Taka możliwość miała zniknąć wraz z nowym rokiem.

Na szczęście zasady na razie pozostaną niezmienione. Raz na sześć miesięcy będzie można się udać do ośrodka na kurs reedukacyjny, który zajmie nam jeden dzień roboczy i pochłonie 300 zł z kieszeni. W zamian za to z naszego konta zniknie kilka punktów karnych. 

Z takiego szkolenia mogą skorzystać kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy dłużej niż rok i mają na koncie więcej niż 6 punktów karnych, ale przy okazji nie przekroczyli limitu 24 punktów. Jeżeli tak się stało, zostaną odesłani na ponowny egzamin na prawo jazdy.

Nowe przepisy, które miały wejść w 2016 roku zakładały brak możliwości redukowania punktów karnych. Kierowca, który przekroczył dopuszczalny limit 24 punktów miał być kierowany  na kurs reedukacyjny i badanie psychologiczne, ale miał nie tracić prawa jazdy. Cena takiego kursu miała wynieść około 500 zł i miał on potrwać kilka dni. Jeżeli po wyzerowaniu konta przez następnych 5 lat kierowca znów nazbiera 24 punkty karne, traci całkowicie uprawnienia i będzie musiał zaczynać kurs na prawo jazdy od początku.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!