Pług zderzył się z osobówką. Jego kierowca myślał, że jest uprzywilejowany?
To groźnej sytuacji doszło na zdawałoby się bezpiecznym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Nasuwają się dwa wytłumaczenia tego zdarzenia.
Kierujący pługiem jechał przez rondo z sygnalizacją świetlną. Czy może być bezpieczniejszy rodzaj skrzyżowania? Raczej nie, ale nadal ryzyko kolizji istnieje. Co udowodnił ów kierujący, ignorując czerwone światło i powodując kolizję z osobówką.
To prawdopodobnie najbardziej bezsensowna kolizja na rondzie, jaką widzieliście
Jak wyjaśnić to zdarzenie? Mamy dwa pomysły. Pierwszy jest taki, że sprawca nie patrzył na drogę, a przynajmniej na sygnalizację świetlną. Druga sugestia natomiast, to włączone żółte światła błyskowe. Czy sądził, że czyni to z niego pojazd uprzywilejowany? Niestety – to tylko ostrzeżenie dla innych, że dany pojazd może między innymi zachowywać się w sposób nietypowy.
Najnowsze
-
Renault 5 o włos od wygranej! Jak Fiat Panda odniósł zwycięstwo w najważniejszym polskim konkursie Car of the Year?
Mokry Tor Modlin, sześć finałowych modeli i jedna zwycięska tytułowa statuetka. Zdradzamy kulisy decyzji jury, emocje podczas jazd testowych i powody, dla których to właśnie Panda okazała się bezkonkurencyjna. -
Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Czy trzeba wymieniać go na nowy?
-
Prosty sposób na szybsze rozgrzanie kabiny samochodu. Trzeba wcisnąć jeden przycisk
-
Za co można dostać mandat na 30 tys. zł? Najwyższe kary, jakie można dostać w Polsce
-
Uważaj na znak D-13 – to podpucha, na którą łapie się wielu kierowców.
Zostaw komentarz: