Edyta Klim

Pippa Mann łączy wyścigową karierę z pomaganiem

Pippa Mann już jako dziecko ścigała się gokartami, potem przyszła pora na europejskie serie wyścigowe.

To pierwsza kobieta, która zdobyła punkty w World Series by Renault i pierwsza, jaka wystartowała w tym wyścigu z pole position. Od 2009 r. Pippa startuje w USA w serii Indy Lights, a obecnie jest najszybszą kobietą w historii w Indianapolis Motor Speedway i pierwszą, która zdobyła tam pole position.

W 2017 roku, razem z Shea Holbrook, startowała również w serii Lamborghini Super Trofeo. Pippa ma wielkie wsparcie fanów, którzy utytułowali ją mianem “Most Popular Driver”. Na co dzień jest instruktorem sportowej jazdy, wspiera dziewczęcy zespół kartingowy oraz angażuje się non-profit w aktywizację kobiet w sportach motorowych.

W tegorocznym sezonie Indianapolis 500 Pippa postanowiła wykorzystać swoją popularność do promowania akcji transplantacji narządów. Jej bolid występuje w niebieskich barwach Donate Life Indiana, a ona sama została ambasadorem akcji, która ma na celu zwiększanie wiedzy na temat transplantacji narządów, tkanek i oczu. Zajmie się popularyzacją tego tematu wśród kierowców, a także wśród dzieci i młodzieży podczas spotkań w szkołach i w szpitalach:

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze