Agnieszka Serafinowicz

Piłka nożna to nie tylko piłkarze! O tej piłkarce jeszcze usłyszycie – powstał o niej film z marką Cupra

Piłka nożna jest na ustach wszystkich, a Alexia Putellas to nazwisko mniej znane niż Robert Lewandowski, ale to właśnie ona już dwukrotnie zdobyła Złotą Piłkę, wyróżnienie, o którym Lewandowski marzy od dawna.

Labor Omnia Vincit , czyli „praca zwycięża wszystko”; zdanie, które doskonale podsumowuje Alexię Putellas, supergwiazdę kobiecego futbolu. To pierwsza kobieta, która zdobyła Złotą Piłkę dwa razy z rzędu.

Ta łacińska sentencja wyrażająca filozofię życiową sportsmenki, jest jednocześnie tytułem filmu dokumentalnego powstałego na platformę Amazon Prime Video. Filmu właśnie o Alexii Putellas, kapitan legendarnego zespołu FC Barcelona, dwukrotnej zdobywczyni Złotej Piłki z 2021 i 2022 roku, laureatki nagrody dla najlepszej zawodniczki FIFA i UEFA dwa razy z rzędu. Premiera dokumentu odbędzie się dziś, tj. 29 listopada w Teatre Lliure w Barcelonie.

Alexia Putellas jest też od ponad roku ambasadorką marki Cupra, jeździ obecnie modelem Cupra Formentor e-Hybrid, hybrydowym crossoverem z wtyczką (PHEV), osobiście skonfigurowanym przez zawodniczkę. W trzyczęściowym dokumencie z udziałem bijącej wszelkie rekordy kobiecego futbolu zawodniczki, fani będą mogli zobaczyć codzienne życie Putellas, od dzieciństwa, do momentu, gdy stała się globalnym, sportowym punktem odniesienia dla milionów fanów futbolu na całym świecie.

Film ma zawierać również akcenty motoryzacyjne, wynikające ze współpracy piłkarki z hiszpańską marką Cupra, producenci obiecują m.in. sceny jazdy Alexii Putellas z kierowcą wyścigowym Jordim Gené podczas testów koncepcyjnego Cupra UrbanRebel Concept. W produkcji uczestniczy też wiele innych sportowych osobistości, które wspierają standaryzację i równouprawnienie kobiecej piłki nożnej. Swoją drogą, wyobrażacie sobie kobiecy Mundial w Katarze? To byłby chyba zbyt wielki „szok kulturowy”…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze