Pijany kierowca potrącił na pasach wózek z niemowlakiem!

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych w jednym z ukraińskich miast. Nagranie dosłownie przeraża.

Wypadek wydarzył się w miejscowości Energodar. Kierowca auta z kamerą jechał dwupasmową drogą i wygląda na to, że zatrzymywał się przed każdym przejściem, koło którego oczekiwał pieszy. Przed jednym z nich czekała kobieta z wózkiem. Kiedy weszła na zebrę, samochód na drugim pasie nie zatrzymał się, uderzając w wózek i wyrzucając go w powietrze.

Całe szczęście znajdujące się w nim kilkumiesięczne dziecko nie odniosło żadnych poważnych obrażeń. Kierowca zatrzymał się i natychmiast podbiegł do leżącego na ziemi wózka, podobnie jak jego pasażer. Fakt że nie uciekł z miejsca wypadku będzie miał raczej niewielkie znaczenie, ponieważ poza sprowadzeniem bezpośredniego zagrożenia życia dziecka, prowadził auto mając 1,85 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

My natomiast możemy jedynie zaapelować, abyście dokładnie obejrzeli to wideo i wyciągnęli z niego wnioski. Jak niebezpieczne są przejścia na dwupasmowych drogach. Jak niebezpieczne może być zatrzymywanie się i przepuszczanie pieszych na takich drogach. Jak wiele ryzykujemy przechodząc przez pasy w przeświadczeniu, że jesteśmy bezpieczni. Niedawno opisywaliśmy sytuację, w której pieszy wszedł na przejście z psem. Kierowca ominął go, ale idącego przed nim psa już nie zdołał. Trudno nam pojąć jak można ryzykować życie zwierzęcia, o swoim i swojego dziecka nie wspominając, wchodząc na przejście bez stuprocentowej pewności, że możemy zrobić to bezpiecznie. Co z tego, że kobieta na nagraniu miała pierwszeństwo? Tu chodziło o zdrowie i życie jej dziecka. Kierowca miał obowiązek się zatrzymać, ale w takiej sytuacji zawsze istnieje ryzyko, że ktoś się nie zatrzyma. Bo nie patrzy na drogę, bo kłóci się z pasażerem, bo zasłabł, albo, jak w tym przypadku, jest pijany.

Dlatego też wielokrotnie podkreślaliśmy, że jesteśmy przeciwni nowelizacji przepisów, dającej pieszym pierwszeństwo jeszcze przed wejściem na pasy. Tego typu sytuacje, jak na powyższym nagraniu, brutalnie pokazują co może się stać, kiedy pieszy będzie szedł w przeświadczeniu o własnym pierwszeństwie, ale nie weźmie pod uwagę błędów innych i nie zadba dostatecznie o swoje bezpieczeństwo.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Trzeba byc naprawde idiota aby wchodzic bez patrzenia przed nadjezdzajace auta. Brak rozsadku u ludzi, To wszystko!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze