Piesza wbiega pod samochód. A kierowca gdzie miał oczy?

Tytuł nagrania sugeruje jednoznaczną winę pieszej. Analizując je mamy mimo to trochę wątpliwości co do tego kto i czym zawinił.

Samochody zatrzymały się aby ustąpić pierwszeństwa pieszym na przejściu, którzy mieli zielone światło. Gdy już je opuścili, a auta zaczęły ruszać, na pasy wbiegła dziewczyna i cudem uniknęła potrącenia. Była tym bardzo oburzona, wymownie wskazując sygnalizator wyświetlający… czerwony sygnał dla pieszych.

Nagranie nie pokazuje dokładnie całej sytuacji, ale widać na nim jak piesza idzie spokojnie, po czym nagle zaczyna  biec. Prawdopodobnie sygnał zielony zaczął już migać i chciała zdążyć przed czerwonym. Przekonała się przy okazji dlaczego przepisy zabraniają wbiegania na przejście.

Zastrzeżenia mamy również do kierowcy samochodu. Nagłe pojawienie się pieszej mogło go zaskoczyć (choć powinien był obserwować również okolice przejścia dla pieszych, a nie same pasy), ale co zrobił później? Pomału rusza, dziewczyna jest już przed jego maską, a on wtedy nagle przyspiesza. Nie patrzył przed siebie? Czy chciał ją przegonić z drogi?

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Najlepiej dać pieszym bezwzględne pierwszeństwo na przejściach, przed przejściem w wręcz w okolicy przejść i będziemy mieli śmiertelne żniwa na ulicach. Może to dobre pomysły tam, gdzie jest jakiś poziom kultury drogowej, a nie w takim, jak Polska kraju bezmyślnych osobników na chodnikach. Sam jestem pieszym (jak każdy kierowca) i uważam, że to będzie tragedia.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Piesza wbiegła na przejście na czerwonym świetle

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Zgadzam się z Pieszym. Zamiast edukować ludzi lub ostatecznie ich karać, my oczekujemy przepisów które zrobią z nas już totalnych bezmózgow. Dobrze, na nagrobkach pojawi się więcej napisów w stylu: zginął na przejściu chociaż nie z jego winy. Ja tam jednak będę się rozgladal, nie tylko na pasach. Jakoś tak mi dziwnie zależy na życiu.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Kierowcę można łatwo znaleźć po tablicach i ukarać mandatem a szukać pieszego nikomu się nie chce więc idzie się po najmniejszej linii oporu!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Dla kogo jest droga czy dla pieszych p

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Jak zawsze pieszy poszkodowany,po co dbać o swoje bezpieczęstwo.To wszyscy inni mają na królewne uważać.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze