Ewa Pertyńska

Pierwszy w Polsce budynek „na kołach”?

Jadąc do Wrocławia przez Oławę możemy podziwiać różne widoki, cieszyć się jazdą. Oglądać mijane samochody - kabriolety, kombi, sedany, ciężarówki, trzydziestosiedmiometrowe wyścigówki…

W Oławie powstał bardzo nietypowy i jedyny w swoim rodzaju budynek. Kształt tego obiektu w postaci samochodu wyścigowego o długości 37 metrów, osadzonego na przeszklonych kołach o średnicy 7 metrów, przyciąga uwagę.

Budynek znajduje się przy ulicy Kutrowskiego i mieści się w nim siedziba firmy Wena, której właścicielem jest kolekcjoner zabytkowych aut.  Za wyścigówką znajduje się hala produkcyjna o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych. Obydwa budynki zbudowano tak, by były ekologiczne i ekonomiczne – są samowystarczalne w kwestii dostaw prądu i ciepła.

Właściciel ma w planach uruchomienie wystawy zabytkowych aut na terenie znajdującym się za halą. Sam przyznaje, że myślał o tego typu przedsięwzięciu od dawna, jednak dopiero niedawno zdecydował się wprowadzić plan w życie.

– To jest coś innego, niepowtarzalnego, dlatego zdecydowaliśmy się wybudować taki obiekt. Warto być innym – mówił Tomasz Jurczak.

Dodaje, że nie bez znaczenia jest tutaj także jego pasja, jaką są samochody.

Lamborghini FAB Talks

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze