
Pierwszy mobilny pomiar smogu w Warszawie
Warszawiacy wsiadając do aut innogy go!, nie emitując smogu, zmierzą go jeszcze dokładniej. Jeżdżąc jednym z 25 aut z czujnikami Airly, będą aktualizować Mapę Smogo!wą Warszawy. Dostarczą danych z miejsc, które do tej pory nie były oznaczane na mapach.
Dzięki pilotażowemu w skali kraju i Europy programowi innogy go!, który ruszył, mieszkańcy stolicy zyskują nową wiedzę o smogu w mieście. Kolejne po stacjonarnych pomiarach zanieczyszczeń narzędzie pomaga się mierzyć z niechlubnym faktem, że od lat oddychają złej jakości powietrzem. Warszawa regularnie pojawia się w rankingach najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie. Teraz dane z pomiarów w trakcie postoju i jazdy, są przesyłane nawet z miejsc, w których dotąd nie było stacjonarnych czujników. Na starcie 25 aut, daje do 75 odczytów na minutę.
Mapa Smogo!wa jest dostępna na stronie airly.eu/mapasmogowa, w aplikacji Airly oraz w aplikacji mobilnej innogy go!. Zobaczymy na niej auta wyposażone w czujniki i ich trasy. Ich kolory, pokazują poziom smogu w danym miejscu. Czerwony oznacza wysoki, zielony – niski. Dane dotyczą także najbardziej szkodliwych dla zdrowia stężenia pyłów PM1, PM 2.5, PM10, aktualnej temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza.
Również w ruchu miejskim auta z czujnikami są oznakowane – informację umieszczono na bocznych szybach. Dodatkowo mieszkańcy dzielnic, w których natężenie smogu będzie najwyższe, mogą zdobyć kody promocyjne na przejazd elektrycznym i zeromisyjnym innogy go! O takiej możliwości, dowiedzą się ze specjalnie geotargetowanych postów na Facebooku.
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Zostaw komentarz: