Pierwsze zdjęcie nowej Kia cee’d

Kia opublikowała wczoraj pierwsze zdjęcie nowego cee'da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie. Druga generacja auta będzie dzielić platformę z Hyundai i30.

Spekuluje się, że do nowego cee’da trafi pod maskę jednostka turbodoładowana 1.6L GDI o mocy 201 KM, która ostatnio została zaprezentowana dla modelu Hyundai Veloster Turbo – wszystko po to, aby móc swobodnie konkurować z autami pokroju Volkswagena w wydaniu GTI. Jak narazie wygląd nowego cee’da zapowiada się całkiem obiecująco.

Nowa Kia cee’d należy do segmentu C i ma – wg producenta – „łączyć w sobie przestronność i funkcjonalność z cechami sportowego hatchbacka”. Z zewnątrz widoczne są przetłoczenia na masce przechodzące w linie słupków przednich, chromowane obramowanie lini okien bocznych, spójna  z gamą modelową Kia stylistyka atrapy chłodnicy typu „tiger nose”, oraz wyraziste lampy przednie ze światłami dziennymi wykonanymi w technologii LED.

Nowy cee’d ma być jeszcze bardziej zaawansowany technologicznie i stylistycznie od swojego poprzednika (debiut w 2006 roku, w 2010 roku facelifting) i tak jak wszystkie pozostałe modele Kia objęty będzie 7-letnią gwarancją.

Pierwsze egzemplarze nowego cee’da trafią do polskich salonów już pod koniec kwietnia.

Kia cee’d wizualnie zapowiada się wyjątkowo ciekawie.
fot. Kia

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze