Pick-up na czele stawki samochodów wyścigowych? Takie rzeczy tylko w Ameryce

W miniony weekend całkowicie elektryczny pick-up Ford F-150 Lightning zadebiutował w roli samochodu bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR Cup Series na torze w Martinsville.

Całkowicie elektryczny Ford F-150 Lightning był oficjalnym samochodem bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR na torze wyścigowym w Martinsville.

Ford F-150 Lightning zadebiutował w roli samochodu bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR Cup Series
Ford F-150 Lightning zadebiutował w roli samochodu bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR Cup Series, fot. materiały prasowe / Ford

Niemal natychmiastowy moment obrotowy i 563 KM mocy sprawiają, że F-150 Lightning jest świetnie przygotowany do roli samochodu bezpieczeństwa podczas imprez wyścigowych. Ryan Blaney, kierowca NASCAR Cup Series, wyznał:

Nie miałem jeszcze okazji do przejażdżki F-150 Lightning, ale jeśli będzie przypominał Mustanga Mach-E, to będzie świetne auto. Mam nadzieję, że po rozpoczęciu wyścigu jedyną rzeczą, którą będę widział przed sobą będzie tylko F-150 Lightning!

To już drugi rok z rzędu, kiedy w pełni elektryczny Ford był samochodem bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR. W kwietniu ubiegłego roku w tej roli wystąpił Mustang Mach-E na torze Talladega. Natomiast po raz pierwszy Ford – w tym wypadku Focus – wystąpił w roli samochodu bezpieczeństwa podczas wyścigu NASCAR w Richmond (Wirginia) w kwietniu 2012 roku.

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze