Piaggio Gita – osobisty tragarz

Do tej pory włoska firma kojarzyła się z jednośladami, ale najnowszy prototyp Piaggio to zupełnie inna bajka. Oto asystent, który przywiezie ciężkie zakupy do domu.

Przyszłość mobilności ma różne oblicza. Z jednej strony są to autonomiczne samochody, ale producenci nie zapominają, że nie wszędzie da się wjechać na czterech lub dwóch kółkach. Dlatego firma Piaggio opracowała projekt o nazwie Gita. Jest to osobisty asystent, który przyda się wszędzie tam, gdzie ruch kołowy jest ograniczony. 

Piaggio jest w stanie przewieźć ładunek o ciężarze do 18 kg, który będzie ukryty w obudowie otwieranej przy pomocy odcisku palca. Urządzenie działa trochę jak autonomiczny samochód. Jest wyposażone w czujniki, które skanują obszar dookoła i analizuje ruch wszystkich obiektów, żeby uniknąć kolizji. Na razie Gita porusza się obszarze dla którego przygotowano precyzyjną mapę w jakości w jakości HD z krawężnikami, ławkami, kwietnikami oraz innymi przeszkodami. Jednak w niedalekiej przyszłości urządzenie będzie mogło samodzielnie przygotowywać informacje na temat otoczenia. 

Robot będzie w stanie podążać za użytkownikiem, który będzie odziany w specjalny pas służący do bezprzewodowej komunikacji. Dzięki temu nie zgubi się w zatłoczonym miejscu. Gita przemieszcza się z prędkością do 35 km/h, a więc przyda się na spacerze, ale także na porannym joggingu lub podczas jazdy rowerem. Poruszając się w trybie spacerowym bateria wystarczy na 8 godzin pracy.

Piaggio Gita to na razie koncepcyjny projekt, ale niewykluczone, że pojawi się w niedalekiej przyszłości. Producent nie ujawnił, ile może kosztować.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze