Peugeot 301: nowy sedan

Peugeot po głośnej premierze 208-ki nie ustaje w swoich zmaganiach z rynkiem i wprowadza do oferty nowe auto typu sedan - model 301.

Wraz z tą premierą, marka wprowadza także nową politykę nazewnictwa, stworzoną w oparciu o centralną cyfrę „0”, aby spełnić oczekiwania klientów na wszystkich rynkach, na których sprzedawane są samochody Peugeot. W ramach strategii międzynarodowego rozwoju, firma wybrała ostatnią cyfrę „1” jako oznaczenie modeli kierowanych do nowych klientów, natomiast przyszłe modele nowych generacji będą na stałe miały w nazwie ostatnią cyfrę „8”.

Nowy Peugeot ma charakteryzować się przede wszystkim uniwersalnością, jako samochód do wszelkich warunków użytkowania – w bardzo zimnym lub bardzo gorącym klimacie, a także na nierównych nawierzchniach.
Nadwozie o długości 4,44m ma za zadanie stworzenia użytkownikowi wrażenia komfortu przestrzennego, dzięki dużej ilości miejsca z tyłu oraz 507-litrowej pojemności bagażnika.
Samochód wyposażony jest także w szeroki zakres elementów związanych z bezpieczeństwem, takich jak ESP, ABS, wspomaganie hamowania awaryjnego, 4 poduszki powietrzne czy mocowania ISOFIX.

Pod maską nowego modelu Peugeot umieścił zarówno silnik benzynowe, jak i silniki diesla dysponujące mocą w zakresie 71 do 115 KM, montowane z manualną, półautomatyczną lub automatyczną skrzynią biegów.
Co więcej, model 301 będzie kolejnym samochodem w ofercie, po 208-ce, w którym instalowane będą nowe 3-cylindrowe silniki benzynowe (1,2 l VTi).

Peugeot 301
fot. Peugeot

Możemy wyróżnić trzy typy w ofercie:

1,2 l VTi 52 kW (71 KM) z manualną lub półautomatyczną skrzynią biegów,
1,6 l HDi 68 kW (92 KM) z manualną skrzynią biegów,
1,6 l VTi 85 kW (115 KM) z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Jeśli chodzi o wyposażenie, w nowym Peugeocie 301 znajdziemy klimatyzację elektroniczną, radioodtwarzacz MP3 z zestawem głośnomówiącym Bluetooth i łączem USB, zdalne otwieranie bagażnika, a także tylne czujniki parkowania.

Światowa premiera tego modelu będzie miała miejsce podczas dni prasowych Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu. Od 1 listopada 2012 roku Peugeot 301 będzie sprzedawany w Turcji, a następnie w Europie Środkowej i Wschodniej, w Rosji, na Ukrainie, w Grecji, krajach Maghrebu, na Środkowym Wschodzie, w krajach Zatoki Perskiej i Afryki, a także na niektórych rynkach Ameryki Łacińskiej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze