Perła w koronie Mercedesa

Nowy Mercedes-Benz Viano w limitowanej wersji PEARL niewątpliwie ma charakter. Na wstępie uwagę zwracają wykończenia z drewna orzechowego i okna z regulowanym stopniem przyciemnienia.

Bliższa inspekcja dowodzi, że osłona chłodnicy uległa modyfikacji, a przedni zderzak został wyposażony w zintegrowane światła LED do jazdy dziennej. Nie bez znaczenia dla estetyki samochodu jest również nowy lakier – „magno allanite grey” z satynowym wykończeniem. Jednakże nic na siłę. Dla chętnych jest do wyboru również alternatywny lakier metaliczny.

Dużą zaletą nowego modelu jest z pewnością jego subtelna elegancja, podkreślona m.in. przez ozdobne listwy szyb i opcjonalne relingi dachowe w kolorze „mountain grey”. Całość wspiera się na dwukolorowych 19-calowych obręczach z ogumieniem 245/45 R 19.

Podłoga w tylnej części kabiny, jak również wykończenia paneli bocznych i deski rozdzielczej wykonano z drewna orzechowego. Fotele pokrywa szaro-beżowa tapicerka skórzana nappa z kontrastowymi przeszyciami.

Nowy Mercedes-Benz Viano PEARL
fot. mat. prasowe Mercedes-Benz

Dodatkową gratką jest obecność technologii Magic Sky Control – naciśnięcie przycisku powoduje natychmiastowe przyciemnienie elektrochromatyczne tylnych bocznych okien. Trybów jasności jest w sumie dziesięć. Wielbiciele muzyki na pokładzie ucieszą się natomiast z systemu audio „BeoSound Viano”, zaprojektowanego przez duńskich specjalistów Bang&Olufsen. Łączna moc tego cacka to 1320 W, w sumie na system składa się osiemnaście głośników średnio- i niskotonowych oraz cztery podświetlone wysokotonowe satelity.

Limitowana edycja Mercedes-Benz Viano PEARL CDI 3.0 Blue EFFICIENCY może dysponować wydajnym, 3-litrowym turbodieslem V6 o mocy 165 kW (224 KM) lub 3,5-litrowym silnikiem benzynowym V6 o mocy 190 kW (158 KM). Obie jednostki współpracują z przekładniami automatycznymi.

Viano PEARL to jedna z atrakcji stoiska Mercedes-Benz podczas trwającego właśnie salonu samochodowego w Genewie. Cena modelu wynosi 99 tysięcy euro netto. Zamówienia ruszą wiosną, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów latem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze