Pata Honda 2014 – gotowa do startu. Film

Zespół Pata Honda zaprezentował właśnie krótki film poprzedzający starty w serii World Superbike i World Supersport.

Zespół Pata Honda obecnie zmierza na Phillip Island, gdzie ich CBR-ki i cały sprzęt będzie ponownie składany przed dwudniowymi testami, które rozpoczną się na australijskim torze już w przyszły poniedziałek 17 lutego.

Kierowcy Pata Honda.
fot. Pata Honda

Sezon serii FIM World Superbike rozpoczyna się już za dwa tygodnie właśnie pierwszą rundą na Phillip w dniach 21-23 lutego.

O naszej wizycie na torze w Portimao podczas testów Kawasaki Mahi Team Indiaczytaj tu.

Poniższy film zawiera wywiady z kierowcami zespołu w składzie: Jonathan Rea, Leon Haslam, którzy będą się ścigać w World Supersport i dołączą w zespole do Lorenzo Zanetti i Michael’em van der Mark’iem. Na filmie wysłuchać można też managera ekipy: Ronald’a ten Kate. Wideo zostało nagrane podczas prezentacji Pata Honda, która miała miejsce w Weronie 25 stycznia. Dodatkowe ujęcia zostały domontowane po ostatnich dwóch dniach testowych zespołu na hiszpańskim torze w Jerez.

Honda w sporcie motocyklowym

Ubiegłoroczny sezon wyścigów motocyklowych zakończył się dla Hondy wieloma sukcesami. W MotoGP Honda wywalczyła trzy tytuły mistrzowskie w klasyfikacji kierowców, zespołów i konstruktorów. Z kolei w Rajdzie Dakar 2014, zorganizowanym w Ameryce Południowej, zawodnicy Hondy wygrali 6 z 13 etapów w zaledwie drugim roku startów w barwach zespołu fabrycznego.

W tym sezonie fabryczne zespoły motocyklowe Hondy, funkcjonujące pod nazwą Team HRC, wystartują w czterech kategoriach: wyścigach ulicznych, motocrossie, trialu oraz rajdach.

W mistrzostwach MotoGP zespół Repsol Honda przedłuży współpracę z dwoma motocyklistami – Marc Márquezem i Danim Pedrosą. Honda dostarczy również swoje maszyny dwóm zespołom satelickim.

W Mistrzostwach Świata w Motocrossie Honda wystawi w klasie MXGP model CRF450RW, który będzie rywalizował w barwach zespołu Team HRC. W sezonie 2014 na nowych maszynach ponownie zasiądą Evgeny Bobryshev i Maximilian Nagl.

W Mistrzostwach Świata w Trialu Motocyklowym w barwach zespółu Repsol Honda (nowy zespół fabryczny) wystartują Toni Bou – siedmiokrotny mistrz świata oraz Takahisa Fujinami.

Honda Motor Europe będzie nadal wspierać zespół Pata Honda World Superbike Team, który wystawi w mistrzostwach model CBR1000RR oraz dwóch motocyklistów: Jonathana Rea oraz Leona Haslama. I powyższa informacja właśnie dotyczy tego zespołu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze