Paula Lazarek

Pasjonatki motoryzacji MotoQueens pod czujnym okiem wielokrotnego mistrza Polski szkoliły swoje umiejętności jazdy

Gościem specjalnym wydarzenia był Paweł Szkopek, pochodzący z podpłockiego Dobrzykowa utytułowany kierowca motocyklowy, wielokrotny mistrz Polski i mistrz Europy.

Podczas niedzielnego spotkania płockie motocyklistki mogły posłuchać rad doświadczonego kierowcy, startującego obecnie w mistrzostwach świata World Superbike w barwach Yamaha MS Racing. Paweł Szkopek przekazywał swoje uwagi w przerwie między przejazdami na placu. Kluczowym elementem treningu było bezpieczeństwo i odpowiedzialna jazda – temat szczególnie ważny w kontekście niedawnych, tragicznych wydarzeń na polskich drogach. 

To była dla mnie prawdziwa przyjemność spotkać się z członkiniami MotoQueens Płock. Niezwykłe dla mnie jest to, że dziewczyny w sposób książkowy podchodzą do rozwoju swojej pasji motocyklowej. W pierwszej kolejności stawiając na podnoszenie swoich umiejętności i szkoląc się, co zdecydowanie przekłada się na podniesienie bezpieczeństwa podczas jazdy na motocyklu. Życzę tym pozytywnie zakręconym i zwariowanym dziewczynom wielu nawiniętych na koła kilometrów, ogromnej frajdy z jazdy i liczę na to, że jeszcze kiedyś się spotkamy w co najmniej tej samej obsadzie, bo mam im jeszcze wiele do przekazania i zrobię to z przyjemnością, ponieważ są bardzo uważnymi i zaangażowanymi słuchaczkami. Dziewczyny z Płocka i okolic – łączcie się z MotoQueens – podsumował spotkanie Paweł Szkopek. 

MotoQueens to grupa pasjonatek motocykli, spotykająca się na cyklicznych treningach doskonalących jazdę. W ich szkoleniach biorą udział zawodowi instruktorzy, którzy przekazują zarówno wiedzę teoretyczną (dotyczącą np. poprawnej pozycji na motocyklu) jak i praktyczną. Motocyklistki uczą się lepiej rozumieć zachowanie maszyny i właściwie reagować na różne sytuacje, które mogą się wydarzyć na drodze. To z kolei przekłada się na większe bezpieczeństwo i radość z jazdy. Wydarzenia z udziałem MotoQueens można śledzić na ich instagramowym profilu

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze