Agnieszka Serafinowicz

Panek CarSharing – nowa aplikacja, nowe ceny, nowe zasady

Panek CarSharing przedstawił nową aplikację, cennik oraz usługę mającą lepiej chronić użytkowników samochodów tego operatora.

Spis treści

Panek CarSharing, największy operator carsharingowy w Polsce zorganizował konferencję prasową, na której zaprezentowano nową aplikację Panek CarSharing, nowy cennik usług krótkoterminowego wynajmu aut, a także szereg nowych zasad jakie wprowadzono. Zdradzono tez pomysły na przyszłość, z ciekawszych: firma chce oferować nie tylko samochody.

Panek CarSharing

Panek Carsharing – nowa aplikacja

Nowa aplikacja Panek Carsharing całkowicie zastępuje starą aplikację. Nie jest to aktualizacja, jak to często ma miejsce w świecie smartfonów, lecz zupełnie nowy produkt. Stara wersja aplikacji została usunięta ze sklepów Google Play czy Apple App Store i nie można jej już pobrać. Jeżeli macie ją w swoich smartfonach możecie ją usunąć, bo i tak nie zadziała.

Nowa aplikacja jaką można już pobrać we wspomnianych sklepach z aplikacjami na platformy Android i Apple iOS nie wymaga ponownej rejestracji konta. Osoby wcześniej korzystające z carsharingu Panek, mogą zalogować się do nowej aplikacji podając numer telefonu i adres mail powiązany ze starszą wersją mobilnego programu. Przedstawiciele operatora zachwalali program deklarując, że jest on szybszy, działa stabilniej i ma bardziej intuicyjny interfejs od poprzednika. W szczególności znacznie uproszczono proces rejestracji w usłudze. Firma zwracała też uwagę na najwyższy poziom bezpieczeństwa jeżeli chodzi o ochronę danych osobowych oraz przetwarzania płatności. Wraz z nową aplikacją debiutują również nowe ceny usług carsharingowych.

Panek CarSharing – nowe ceny

Dobra wiadomość jest taka, że firma zrezygnowała z płatności za czas jazdy, co mogło prowokować niektórych kierowców do niewłaściwych zachowań na drodze. Według nowego cennika użytkownik pojazdu w usłudze CarSharing podczas jazdy nie płaci za czas użytkowania pojazdu, lecz tylko za przejechane kilometry. Zniknęły też wcześniej obecne tzw. pakiety dobowe.

Pierwsze 100 km jazdy rozliczane jest według stawki 2,19 zł/km. Za każdy kolejny kilometr powyżej setnego, zapłacimy według obniżonej stawki 0,99 zł/km. Stała w ciągu doby jest również opłata za postój i wynosi teraz 0,19 zł za minutę, ale ma ona górny limit: nikt nie zapłaci więcej niż 99 zł na dobę.

Standardowo doliczana jest też tzw. opłata startowa w kwocie 5,99 zł dla wszystkich grup samochodów. Ponadto w przypadku, gdy zwrot auta następuje w innej strefie niż ta, z której pojazd został wypożyczony, doliczana jest opłata w kwocie 29 zł.

Panek CarSharing

Panek CarSharing i Smart Week

Nowością jest również usługa Smart Week. To tygodniowy abonament kosztujący 10 zł, chroniący osobę wynajmującą auto przed szkodami parkingowymi, na które użytkownicy aut w carsharingu i tak nie mają wpływu. Wykup abonamentu redukuje też wspomnianą opłatę startową za wynajem auta do zera. Oznacza to w praktyce, że w przypadku, gdy w tygodniu skorzystamy z auta dwukrotnie, to i tak koszt Smart Week nam się zwraca z nawiązką, bo bez niego musielibyśmy dwa razy uiścić opłatę startową (łącznie 11,98 zł). Smart Week można aktywować z poziomu nowej aplikacji i jest on automatycznie odnawiany co tydzień (opłata 10 zł za kolejny tydzień pobrana będzie automatycznie), chyba że użytkownik ręcznie zakończy korzystanie z tej usługi.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze