Pancerne BMW 7 ratowało przez atakami ISIS

Opancerzone limuzyny kupowane przez ważnych ludzi tego świata rzadko kiedy mają tak naprawdę okazje uratować komuś życie. Po Iraku jeździ stare BMW Serii 7, które w ostatnim czasie uratowało dziesiątki istnień narażone na ataki ISIS.

BMW Serii 7 E32 należące do kurdyjskiego bojownika, Ako Rahmana, przeszło prawdziwy chrzest bojowy. Opancerzona limuzyna służyła jako wóz transportowy wywożący ludzi spoa linii ognia. Kilka tygodni temu w irackim mieście Kirkuk doszło do ataków ze strony terrorystów z Państwa Islamskiego. 

Podczas jednego z takich ataków wykorzystano grupę snajperów, co utrudniło ewakuację Kurdów z zagrożonego terytorium. Na pomoc przyszedł Ako Rahman i jego opancerzone BMW. W ciągu kilku godzin udało mu się przetransportować w samochodzie kilkadziesiąt osób. Karoseria samochodu wytrzymała ostrzał z karabinów snajperskich. Dwa pociski trafiły nawet w szybę, ale na szczęście wszyscy pasażerowie wyszli z akcji żywi.

Właściciel samochodu został symbolicznie wynagrodzony przez władze miasta. Jednak kwota, której równowartość to zaledwie ok. 300 dolarów nie wystarczy na naprawę samochodu. Do Rahmana zwrócił się koncern BMW, który zaproponował wymianę samochodu na nowy model. Jednak właściciel odmówił, tłumacząc, że woli oddać samochód do kurdyjskiego muzeum.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze