Oto wnętrze samochodu przyszłości

Volvo postanowiło stworzyć koncept, który już niebawem może stać się jak najbardziej realny. Wyobraźcie sobie, że podczas dojazdu do pracy możecie wygodnie zrelaksować się w fotelu i uciąć drzemkę.

Projekt nazywa się Concept 26. Liczba nie jest przypadkowa, bowiem jak wyliczyli specjaliści średni dzienny czas dojazdu do pracy wynosi 26 minut. Dzięki autonomicznym samochodom będziemy mogli wykorzystać ten czas na zupełnie co innego niż zwykłe siedzenie za kółkiem.

Koncept został wyposażony w fotel, który umożliwia wybór jednego z trzech trybów: Drive, Create oraz Relax. Kiedy samochód przechodzi w tryb autonomicznej jazdy, koło kierownicy odłącza się, a fotele przyjmują wygodną pozycje. W tym samym momencie tablet umieszczony w środkowej częsci kokpitu wysuwa się. Kierowca i pasażer będą mogli oglądać filmy lub korzystać ze serwisów streamingowych, takich jak np. Netflix.

Pasażerowie będą otoczeni minimalistycznym designem, ale bardzo luksusowymi materiałami. Pojawi się tam wysokogatunkowa skóra, drewno oraz metalowe akcenty. Odpowiedni klimat zapewni czterostrefowa klimatyzacja.

Pomysł Volvo nie jest całkowicie oderwany od rzeczywistości. Pierwsza flota autonomicznych Volvo pojawi się w Goteborgu w 2017 roku.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze