Karolina Chojnacka

Oto radiowóz, którym każdy chciałby się przejechać… Poznajcie policyjne BMW M850i xDrive!

Normalnie, przejażdżka radiowozem nie kojarzy się raczej z czymś przyjemnym, ale... zależy jakim radiowozem!

Tuning – słowo, które sprawia, że ​​serca wielu kobiet i mężczyzn biją szybciej. Tuning może być również powodem skarg do organów licencyjnych i organów ścigania.

Co roku inicjatywa „TUNE IT! SAFE!” Stowarzyszenia Niemieckich Tunerów Samochodowych (VDAT) udowadnia, że ​​tuning może być bezpieczny. Celem kampanii jest zwrócenia uwagi na homologowany i bezpieczny tuning oraz pokazanie, jak rewelacyjne mogę wyglądać pojazdy z homologacją drogową.

Po raz szósty w „TUNE IT! SAFE” wziął udział AC Schnitzer, tworząc niesamowicie wyglądający radiowóz. Poznajcie Police BMW M850i xDrive stworzony przez AC Schnitzer!

Police BMW M850i xDrive

Przeczytaj też: Polska Policja będzie jeździć elektrycznymi Hyundaiami! Jakim modelem i czy to ma sens?

Moc stuningowanego BMW M850i ​​xDrive została zwiększona z 530 KM do 620 KM, dzięki ulepszeniu wydajności AC Schnitzer. Ulepszenie wydajności jest oczywiście zatwierdzone i jest objęte gwarancją na komponenty. To norma, która nawiasem mówiąc dotyczy wszystkich ulepszeń wydajności AC Schnitzer. Całość dopełnia układ optyczny silnika AC Schnitzer, który po otwarciu maski pokazuje, że z pewnością pracowali tu profesjonaliści.

Police BMW M850i xDrive

Sportowy układ wydechowy AC Schnitzer, w tym dwie klapy wydechowe i po dwie rury wydechowe „Carbon Sport”, również może być objęty opcjonalną gwarancją. We wszystkich przypadkach zapewnia wspaniały dźwięk silnika, który spełnia określone limity hałasu.

Elementy przedniego spojlera z włókna węglowego AC Schnitzer, przedni splitter, przednie błotniki z włókna węglowego, boczne progi z włókna węglowego, tylny dyfuzor z włókna węglowego i tylny spojler z włókna węglowego są oczywiście również uwzględnione, aby zaprezentować szeroką gamę elementów tuningowych.

Oprócz homologacji drogowej, która jest również obowiązkowa dla elementów aerodynamicznych, konwersja aerodynamiczna zapewnia znacznie zoptymalizowane wartości siły docisku.

Przeczytaj też: Policja zatrzymuje pijanego jadącego „wężykiem”

Wnętrze jest szlachetne, ale na pierwszym miejscu postawiono bezpieczeństwo: zestaw aluminiowych łopatek zmiany biegów AC Schnitzer, aluminiowe pedały i podnóżek, aluminiowy breloczek i osłona kontrolera iDrive mogą być używane legalnie.

Police BMW M850i xDrive

Policyjny radiowóz BMW M850i ​​stworzony przez AC Schnitzer w ciągu 2021 roku będzie prezentowany na różnych wystawach i wydarzeniach.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Specjalny prezent bożonarodzeniowy od Bugatti. Każdy z nas może znaleźć Bugatti La Voiture Noire pod choinką

Są tu jacyś chętni, na tak wyjątkowy świąteczny prezent?

Choinki w każdym centrum miasta, bajkowe lampki i rozświetlone gwiazdki jak okiem sięgnąć – to mógłby być opis każdego miasta, jak Europa długa i szeroka. Niestety w tym roku z powodu pandemii koronawirusa większość miast zrezygnowała z organizacji jarmarków bożonarodzeniowych.

Jarmarku bożonarodzeniowego nie odwiedzą w tym roku mieszkańcy Molsheim, miasta, gdzie swoją siedzibę ma legendarne Bugatti. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo producent samochodów przygotował dla mieszkańców miasta specjalny prezent.

Tuż obok pięknie udekorowanej choinki, przechodnie mogą podziwiać  Bugatti La Voiture Noire, bezpiecznie zamknięte w szklanej gablocie.

Bugatti La Voiture Noire

Bądźmy szczerzy, kto z nas nie chciałby znaleźć takiego auta pod choinką?

Przeczytaj też: Bugatti Speedline, czyli niezwykła historia rekordów prędkości Bugatti

Laurent Furst, burmistrz Molsheim, wyznał:

Jestem bardzo wdzięczny Bugatti za ten wspaniały prezent dla naszego miasta. Teraz wszyscy mieszkańcy Molsheim mają wyjątkową okazję, by móc podziwiać to wyjątkowe arcydzieło – „La Voiture Noire”, z którego Ettore Bugatti z pewnością byłby bardzo dumny.

Bugatti La Voiture Noire

Przeczytaj też: Pomysły na świąteczne prezenty od Astona Martina

La Voiture Noire będzie wystawione w centrum Molsheim do końca marca 2021 roku. Jest to samochód pokazowy jedynego modelu, który swoją światową premierę świętował podczas ubiegłorocznego Salonu Samochodowego w Genewie z okazji 110. urodzin marki Bugatti.

Hipersportowy samochód, który został już sprzedany za 11 milionów euro, jest hołdem dla legendarnego Type 57 SC Atlantic autorstwa Jeana Bugattiego, który zaginął na początku II wojny światowej i nigdy nie został odnaleziony.

Najnowsze

Mercedes-EQ: aż sześć nowych modeli „na prąd” pojawi się w ofercie do 2022 roku!

Produkcja modelu EQS – pierwszego elektrycznego sedana Mercedes-Benz – wystartuje w pierwszej połowie 2021 r. w fabryce Factory 56 w Sindelfingen.

Kolejne ważne kroki na drodze do stworzenia gamy modelowej neutralnej w zakresie emisji CO₂ to rozpoczęcie wytwarzania elektrycznego kompaktowego SUV-a EQA w fabryce w Rastatt (Niemcy) oraz zlokalizowanie produkcji EQB w węgierskim zakładzie w Kecskemét.

Mercedes-EQ: aż sześć nowych modeli

W 2021 r. nabywcy aut kompaktowych będą mieli do wyboru dwa w pełni elektryczne kompaktowe SUV-y z gwiazdą: EQA i EQB. Światowa premiera pierwszego z nich odbędzie się już w styczniu 2021 r. Uruchomienie produkcji EQA w fabryce Mercedes-Benz w Rastatt odbyło się całkowicie bezproblemowo. Podobnie jak w przypadku EQC z Bremy i Pekinu oraz EQV z Vitorii, które są już na rynku, w pełni elektryczne modele powstają w Rastatt na tej samej linii, co pojazdy kompaktowe z napędami konwencjonalnymi i hybrydowymi. W przyszłym roku produkcję EQA w Pekinie, w wersji na lokalny rynek chiński, uruchomi również BBAC.

Mercedes-EQ: aż sześć nowych modeli

Także w drugiej połowie 2021 r. fabryka Mercedes-Benz w Bremie rozpocznie produkcję biznesowego sedana EQE; wkrótce potem budowa modelu ruszy w zakładzie w Pekinie. Fabryka w stolicy Państwa Środka będzie wówczas produkować łącznie cztery modele Mercedes-EQ na lokalny rynek. Z kolei zakłady Mercedes-Benz w Tuscaloosie (USA) przygotowują się do produkcji SUV-ów na bazie modeli EQE i EQS; jej uruchomienie zaplanowano na 2022 r. Pojazdy będą powstawać na tej samej linii, co SUV-y z napędami konwencjonalnymi oraz hybrydowymi zespołami plug-in.

Mercedes-EQ: aż sześć nowych modeli

Portfolio elektrycznych Mercedesów uzupełniają trzy modele smarta. EQ fortwo i EQ fortwo cabrio są produkowane w Hambach we Francji, a EQ forfour – w Novo Mesto w Słowenii. Kolejna generacja elektrycznych smartów będzie wytwarzana przez spółkę joint venture smart Automobile Co., Ltd. w Chinach – to wspólne przedsięwzięcie Mercedes-Benz AG i Zhejiang Geely Group (Geely Holding).

Najnowsze

Fabryka Mercedesa w Jaworze wie jak skutecznie obudzić siłę kobiet!

Mercedes-Benz od dawna dostrzega potencjał kobiet. Nie tylko dlatego, że Mercedes to imię żeńskie.

Fabryka Mercedesa w Jaworze zwyciężyła w kategorii Firma Przyjazna Kobietom w Plebiscycie Gospodarczym Kobiece Twarze. Kapituła konkursu doceniła, że spółka zarządzająca fabryką silników i baterii elektrycznych na Dolnym Śląsku nie tylko przestrzega zasady równości w biznesie, ale także wie jak skutecznie obudzić siłę kobiet.

Pokazujemy kobietom, że Przemysł 4.0 jest idealnym miejscem do wykorzystania ich potencjału: inteligencji, wiedzy, kreatywności. Że obszary stereotypowo uznawane za męskie w dobie technologii nie mają płci. Obecnie na rynku pracy wciąż brakuje specjalistów IT, czy inżynierów. Zachęcamy kobiety, by były świadome swoich talentów i predyspozycji zawodowych – podkreśla Andreas Schenkel, CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Fabryka Mercedesa w Jaworze wie jak skutecznie obudzić siłę kobiet!

Fabryka Mercedesa w Jaworze zwyciężyła w kategorii Firma Przyjazna Kobietom w Plebiscycie Gospodarczym Kobiece Twarze. Kapituła konkursu doceniła, że spółka zarządzająca fabryką silników i baterii elektrycznych na Dolnym Śląsku nie tylko przestrzega zasady równości w biznesie, ale także wie jak skutecznie obudzić siłę kobiet.

Fabryka Mercedesa w Jaworze wie jak skutecznie obudzić siłę kobiet!

Zaangażowanie spółki Mercedes-Benz Manufacturing Poland zarządzającej fabryką w inicjatywy wspierające kobiety nie jest przypadkowe. Celem jednego z projektów zainicjowanych i organizowanych już od 3 lat jest przybliżenie dziewczętom nauk matematycznych, technicznych i inżynierii. „Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię” adresowany do uczennic liceów i techników powiatu jaworskiego i okolic. Dziewczyny mają możliwość przekonania się, że technologia jest nie tylko przyjazna, ale jest również doskonałym pomysłem na życie zawodowe. Program zachęca młode kobiety do spróbowania swoich sił w obszarach, które kiedyś uznawano za typowo męskie.

 

Najnowsze

Paula Lazarek

Mercedes Klasy X Racing Green – potężny pick-up w wyścigowych barwach od Carlex Design

Tunerzy Carlex Design znowu wzięli na warsztat Mercedesa Klasy X. Tym razem "ubrali" go w zielone, wyścigowe barwy. Robi wrażenie!

Mercedes Klasy X Racing Green to dzieło znanego, polskiego tunera Carlex Design. To już dziesiąty pakiet modyfikacji dla tej klasy samochodów z trójramienną gwiazdą na masce. I trzeba przyznać, że ten potężny pick-up w zielonej, wyścigowej stylizacji prezentuje się intrygująco!

Mercedes Klasy X Racing Green

Pakiet modyfikacji zewnętrznych obejmuje przede wszystkim solidny bodykit wykonany z włókna węglowego, nowe progi i dodatkowe boczne panele na skrzyni ładunkowej, zrobione z carbonu. Całość nadwozia wykończona jest lakierem w odcieniu Racing Green, stosowanej w brytyjskich samochodach wyścigowych. Efekt wizualny podkręcają także płynne przejścia od karbonowej faktury z przodu, po efekt szczotkowanego aluminium na drzwiach. Nie da się ukryć, polscy tunerzy wykonali kawał solidnej pracy przy tym projekcie i jest na co popatrzeć!

Mercedes Klasy X Racing Green

Przez całe nadwozie biegną trzy, białe, sprotowe pasy, które doskonale kontrastują z głęboką zielenią karoserii. Zwieńczeniem tego doskonałęgo designu są urodziwe, czarne felgi oraz bardzo szerokie opony z wyraźnymi napisami: Racing Green oraz Carlex Design. 

Mercedes Klasy X Racing Green

Pakiet modyfikacji od polskiego tunera obejmuje także solidne wykończenie wnętrza, w którym roztacza się istna aura tajemniczości. Tapicerka łączy w sobie wiele materiałów najwyższej jakości – zamsz, skóra.

Mercedes Klasy X Racing Green

W wielu miejscach znajdziemy także elementy z carbonu oraz metalu. Pasy bezpieczeństwa mają nadrukowane hasło Racing Green i są zapowiedzią wyścigowych wrażeń. Niestety, tuner nie podaje ceny za ten pakiet tuningowy. Ale patrząc na zdjęcia pick-upa, wydaje nam się, że warto zainwestować każdą złotówkę w ten projekt!

Mercedes Klasy X Racing Green

Najnowsze