Ossa powraca – galeria i film

Po prawie 30 latach na rynek motoryzacyjny powraca hiszpański producent motocykli - Ossa. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem będzie można kupić najnowszy motocykl trialowy tego producenta.

 

fot. Ossa

Kto  by przypuszczał, że firma, która splajtowała w 1982 roku jeszcze kiedykolwiek powróci do „żywych”? Znane motocykle terenowe z logiem czterolistnej koniczyny przeszły już przecież dawno do historii. W latach świetności producenta, na motocyklach Ossy Santiago Herrero wygrywał w wyścigach 250GP, a Mick Andrews wywalczył kilka tytułów Mistrza Europy w trialu. Historia jednak lubi powroty – Ossa się odrodziła!

Najnowszy motocykl Ossy TR280i został zaprezentowany w listopadzie 2010 roku w Mediolanie. Póki co, firma dziennie produkuje około 20 egzemplarzy, które w większości trafią do europejskich dealerów firmy. Ważący jedynie 67 kilogramów motocykl wyposażony został w chłodzony cieczą jednocylindrowy dwusuwowy silnik o pojemności 272,2 ccm oraz hydrauliczne sprzęgło.

Ruszyła też strona internetowa producenta, gdzie można znaleźć wszelkie informacje o historii firmy, wspomnienia filmowe z lat świetności Ossy, a nawet odzież motocyklową.

Zobacz, jak Ossa TR280i radziła sobie na pierwszej prezentacji:

O Mistrzostwach Świata Kobiet w Trialu w Myślenicach przeczytasz tutaj.

Wywiad z Klarą Dubaniowską, pierwszą Polką, która stanęła na podium zmagań w randze Mistrzostw Europy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze