Karolina Chojnacka

ORLEN MXMP. Anna Stecjuka Mistrzynią Polski w Motocrossie!

Finałowa runda Mistrzostw Polski w Motocrossie ORLEN MXMP za nami. W miniony weekend w Więcborku zawodniczki i zawodnicy pojechali po raz ostatni w tym sezonie. Kto uplasował się na podium tegorocznej rywalizacji?

Seria Mistrzostw Polski w Motocrossie ORLEN MXMP dobiegła końca. Jak zawsze, miniony sezon dostarczył wszystkim wielu emocji. Było szybko, było gorąco, a wszystkie rundy zapewniły wszystkim wiele wrażeń. W Więcborku, poza zwyczajową dekoracją najlepszych zawodników w poszczególnych klasach, odbyła się także dekoracja Mistrzów Polski, którzy odebrali symboliczne tabliczki mistrzowskie. Kto uplasował się na podium tegorocznej rywalizacji?

Anna Stecjuka Mistrzynią Polski w Motocrossie!

W klasie Kobiet ytuł mistrzowski i wicemistrzowski wędruje do zawodniczek CAMK Człuchów. Mistrzynią została Anna Stecjuka, a wicemistrzynią Karolina Jasińska. Tytuł II wicemistrzyni wywalczyła debiutująca w tej klasie Wiktoria Kupczyk. W tym miejscu należy zaznaczyć, że walka o trzecie miejsce na podium trwała do samego końca. Oliwia Wiśniewska (CAMK Człuchów) zakończyła sezon z takim samym dorobkiem punktowym jak Kupczyk, jednak o ostatecznym wyniku zdecydował ostatni wyścig, w którym Kupczyk dojechała na metę trzecia, a Wiśniewska czwarta.

Anna Stecjuka Mistrzynią Polski w Motocrossie
Anna Stecjuka Mistrzynią Polski w Motocrossie, fot. Maciej Wierzbicki

ORLEN MXMP. Tytuły Mistrzostw Polski w Motocrossie rozdane

W klasie MX Masters tytuł mistrzowski powędrował do Karola Kędzierskiego. Wicemistrzem został Maciej Zdunek, a II wicemistrzem zwycięzca sezonu 2020 – Paweł Wizgier.

W klasie MX85, w klasyfikacji sezonu, po odliczeniu punktów z najsłabszej rundy, tytuł mistrzowski zdobył Bartosz Jaworski, wicemistrzem Dawid Zaremba, a II wicemistrzem Kacper Andrzejewski. Taki zabieg zastosowano tylko w klasach MX85 i MX65, w pozostałych liczył się pełen dorobek punktowy.

ORLEN MXMP. Tytuły Mistrzostw Polski w Motocrossie rozdane
ORLEN MXMP. Tytuły Mistrzostw Polski w Motocrossie rozdane, fot. Maciej Wierzbicki

W klasie MX2 podium sezonu zdominowali zawodnicy człuchowskiego klubu: Staszkiewicz zdobył tytuł mistrzowski a wicemistrzami zostali odpowiednio: Vitalij Makhnov i Daniel Volovich.

W klasie MX125 tytuł mistrzowski powędrował do Aleha Makhnou, wicemistrzem, po świetnym występie na swoim terenie, został Wiktor Sobiech, a II wicemistrzem, debiutujący w tej klasie Seweryn Gazda.

W klasie MX65 Mistrzem Polski został Michał Psiuk, wicemistrzem Oskar Jażdżewski, a II wicemistrzem Jakub Pućkowski.

W klasie MX Open Mistrzem Polski został Szymon Staszkiewicz, wicemistrzem Tomasz Wysocki, ale II wicemistrzem został Vitalij Makhnov.

ORLEN MXMP. Tytuły Mistrzostw Polski w Motocrossie rozdane
ORLEN MXMP. Tytuły Mistrzostw Polski w Motocrossie rozdane, fot. Maciej Wierzbicki

W klasyfikacji klubowej juniorów w tym sezonie zwyciężyło MX Lipno, a seniorów CAMK Człuchów. Trzecie miejsca powędrowały: w kategorii juniorów do ŁKM Łowicz, a w kategorii seniorów do WKM Więcbork.

Pełne wyniki można znaleźć TUTAJ.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze