Optimus Prime na premierze filmu Transformers 3

"Transformers 3 Roadshow" - pod taką nazwą Polskę przemierza ciężarówka, która w filmie gra przywódcę autobotów - Optimusa Prime'a. Zabawa ruszyła już czwartego czerwca w Krakowie, ale przed miłośnikami wielkich robotów jest jeszcze pięć pokazów.

„Transformers 3 Roadshow” to idealna okazja, aby na żywo obejrzeć z bliska słynną amerykańską ciężarówkę – Optimusa Prime’a. Moc pojazdu przy masie całkowietej sięgającej  osiem ton, wynosi 530 KM, Oczywiście jak na amerykański „truck” przystało uwagę przyciąga magneztyzujący, wściekle czerwony lakier.

Podczas imprezy przewidziano wiele atrakcji dla dzieci. Maluchy będą mogły obejrzeć najnowszą kolekcję zabawek Transformers, a następnie wypróbować je na specjalnie przygotowanym do tego placu. Poza tym odbędą się liczne konkursy oraz przygotowany zostanie kącick nazwiązujący do tematyki filmu „Transformers 3: Dark of the Moon”. Na specjalnym ekranie LCD będą również prezentowane zapowiedzi filmu oraz oficjalny teledysk do trzeciej części Transformerów  pt.: „Iridescent” przygotowany przez zespół Linkin Park.

Pozostałe przejazdy Optimusa Prime’a odbędą się w godzinach 10-19:
– 04-05 czerwca – Kraków, Al. Pokoju 67, Centrum Handlowe M1
– 11-12 czerwca – Poznań, ul. Szwajcarska 14, Centrum Handlowe M1
– 18 czerwca – Warszawa, Plac Teatralny 1, Verva Street Racing
– 19 czerwca – Częstochowa, ul. Kisielewskiego 8/16, Centrum Handlowe M1
– 25-26 czerwca – Wrocław, ul. Borowska 99, Wrocławski Park Wodny
– 01-02 lipca – Łódź, ul. Drewnowska 58, Manufaktura

Premiera filmu Transformers 3: Dark of the Moon, która odbędzie się 1 lipca.

Zobacz także najnowsze informacje na temat obsady „Transformers 4„.

 

Najnowsze

Ekologiczny piknik na Agrykoli – już w najbliższy weekend

Najbardziej ekologiczny samochód w Polsce, Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego dla małych rowerzystów czy symulator zderzeń - to tylko kilka z atrakcji, które będzie można zobaczyć w sobotę 11 czerwca na warszawskiej Agrykoli.

fot. Akademia Ekojazdy

Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa zaprasza na rodzinny piknik pod hasłem: „Miasteczko ekologicznej i bezpiecznej jazdy”.

W Miasteczku prowadzone będą m.in. zajęcia z pierwszej pomocy, symulacje akcji ratunkowych itp. Najmłodsi – pod okiem wykwalifikowanych instruktorów – nauczą się, jak wezwać pomoc, jak postąpić przy skaleczeniu, złamaniu, oparzeniu. Dzieci sprawdzą swoje umiejętności w bezpiecznym poruszaniu się na rowerze w warunkach przypominających prawdziwy ruch uliczny. Mogą także zdobyć kartę rowerową i potrenować przejazd po torze przeszkód stworzonym specjalnie dla nich. Nie zabraknie również konkursów i zabaw edukacyjnych.

Uczestnicy pikniku będą mieli unikalna okazję, by zobaczyć efekt prac studentów Politechniki Warszawskiej (ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów SKAP) – ekologiczny samochód PAKS. Pojazd skonstruowany przez studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa  potrafi przejechać 300 km zużywając zaledwie litr paliwa!

W symulatorze dachowań i zderzeń można będzie przekonać się, co dzieje się z pasażerami i autem podczas wypadku drogowego. Ratownicy medyczni i Straż Pożarna przeprowadzą symulacje akcji ratunkowych.

Na multimedialnym stoisku edukacyjnym dorośli, młodzież i dzieci zdobędą lub pogłębią swoją wiedzę w dziedzinie efektywnego gospodarowania zasobami  środowiska naturalnego we własnych gospodarstwach domowych. Pomogą w tym interaktywne gry i projekcje tematycznych filmów.

– Ekologii najlepiej uczyć się w praktyce. Dlatego postawiliśmy na aktywne zajęcia w plenerze, dzięki którym tematykę ekojazdy poznawać jest najprzyjemniej i najskuteczniej – przekonuje Małgorzata Konkol (koordynator projektu, Centrum UNEP/GRID-Warszawa) – Jesteśmy przekonani, że tego typu inicjatywy, w dłuższej perspektywie czasowej, pozwolą wykształcić w naszym społeczeństwie proekologiczne postawy także w obszarze motoryzacji – dodaje Pani Małgorzata.

Piknik jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej Akademia Ekojazdy. Trwający od początku 2011 roku projekt obejmował szereg działań kierowanych do obecnych i przyszłych kierowców. Uruchomiony został portal społecznościowy www.akademiaekojazdy.pl – źródło informacji o ekologicznych aspektach motoryzacji, sposobach na mniej szkodliwą dla środowiska  jazdę oraz alternatywnych możliwościach transportu.  Przygotowane Vademecum ekologicznej jazdy trafiło do kursantów szkół jazdy w całej Polsce. Piknik poprzedziła ogólnokrajowa kampania billboardowa.

Najnowsze

Jay- K na VERVA Street Racing

To było do przewidzenia, ale mamy już oficjalne potwierdzenie. Jay- K miłośnik motoryzacji oraz niezwykle utalentowany muzyk, który zagra w naszym kraju na Orange Warsaw Festival, zawita również na Verva Street Racing.

Jay Kay, wokalista i założyciel grupy Jamiroquai jest znany ze swojej wielkiej miłości do samochodów, motocykli, a nawet… helikopterów.
fot. Orlen

O miłości do muzyki i motoryzacji w odniesieniu do frontmana  brytyjskiej kapeli Jamiroquai napisano już wiele. Nie dziwi też fakt, że Jay-K nie mógł odmówić sobie przyjemności skorzystania z zaproszenia do udziału w Verva Street Racing, zwłaszcza wystąpi również na Stadionie Legii podczas Orange Warsaw Festiwal. 18 czerwca na Placu Teatralnym, gdzie odbywać się będzie VERVA Street Racing Jay Kay poprowadzi zabytkowy egzemplarz Porsche 914/GT, których w listopadzie 1970 r. wyprodukowano jedynie 12 egzemplarzy.

Jesteśmy niezwykle ciekawe czym wzbudzi sobie większe uznanie fanów, a jednoczesnie nie możemy się już doczekać obu wydarzeń.

 

 

Zanim jednak Jay- K zawita u nas, sprawdźmy, co słychać u Niego:

Najnowsze

„YEKATERINA” – Międzynarodowy Rajd Kobiet

W dniach 11 - 20 czerwca 2011 odbędzie się Pierwszy Międzynarodowy Rajd Samochodowy Kobiet "YEKATERINA", którego jedną z uczestnieczek będzie Henryka Krzywonos-Strycharska. Załogi będą miały do pokonania 3000 kilometrów.

Tak będzie przebiegać trasa Międzynarodowego Rajdu Kobiet.
fot. yekaterina.pl/

Jedną z atrakcji rajdu i hasłem przewodnim będą: „Sankt-Petersburskie Białe Noce”, bowiem termin imprezy zbiega się apogeum tego niezwykłego zjawiska. Impreza rozpoznie się w Gdańsku, skąd zawodniczki udadzą się do Wilna. Potem trasa prowadzić będzie przez Psków, Sankt- Petersburg (Carskie Sioło, Peterhof), Karelię do Morza Białego (Wyspy Sołowieckie), aż za krąg polarny do Murmańska. Co ważne „YEKATERINA” ma formułę przeprawową i rozegrana będzie według regulaminu, który został opracowany przez organizatorów w oparciu o doskonałą znajomość rosyjskich realiów. Rosja bowiem, to kraina, gdzie na milionach kilometrów kwadratowych rozpościera się tajga, liczne jeziora i rzeki, stepy, pustynie i tundra, a także bezdroża!

Do udziału w imprezie zostaną dopuszczone tylko

Henryka Krzywonos-Strycharska –  polska działaczka opozycji w okresie PRL, sygnatariuszka porozumień sierpniowych.
fot. landserwis.pl

pełnoletnie załogi żeńskie: kierowca + pilot.  Wyjątkowość tej imprezy polega na połączeniu sportów motorowych z turystyką. Zawodniczki, prócz sportowej rywalizacji, testowania pojazdów w terenowych warunkach, będą miały możliwość bliższego poznania starej rosyjskiej kultury oraz walorów krajobrazowych terenów, po których będzie wiodła trasa rajdu.

Obecnie na liście zgłoszeń znajduje się 11 załóg. Jedną z nich stanowi Henryka Krzywonos-Strycharska  razem z  Beatą Jaworowską oraz Dorotą Kalicką

Więcej na temat imprezy znajdziecie na stronie:http://yekaterina.pl/

Najnowsze

Karen Stoffer liderką Full Throttle Pro Stock Motorcycle – film

Myślisz, że po czterdziestce, należy zwolnić, nic bardziej mylnego! Poznajcie zawodniczkę wyścigów motocyklowych - Karen Stoffer.

fot. materiały prasowe

Karen Sroffer to niepozorna 47-latka, ścigająca się na zabójczo szybkich motocyklach. Razem ze swoim zespołem GEICO Suzuki wywalczyła cenne punkty podczas ostatnich zawodów NHRA Super Nationals na Old Bridge Township Raceway Park. W finałowym przejeździe brakowało jej jedynie 0.0002 sekundy do zgarnięcia zwycięstwa; zaciętą walkę o najwyższy stopień podium stoczyła z Mattem Smith.

Jak podkreśla Karen, znalazła się tam, gdzie chciała być. Płynna jazda umożliwiła jej walkę o finał oraz zdobycie cennych punktów, nie zamierza więc narzekać na wynik zawodów. Obecnie Karen jest liderką klasyfikacji, mając przewagę 43 punktów nad kolejnym zawodnikiem – Andrew Hines’em.

fot. materiały prasowe

Trzymamy kciuki za Stoffer ponieważ już w ten weekend, czekają ją kolejne zmagania na torze.

O poprzednim starcie Karen pisałyśmy wcześniej tutaj.

Najnowsze