Paula Lazarek

Opony bezpowietrzne trafią do motoryzacji? Już są używane w robotach

Podczas tegorocznych targów CES firma Goodyear Tire & Rubber Company ogłosiła, że opracowała i testuje specjalnie zaprojektowaną oponę niepneumatyczną (bezpowietrzną) do obsługi dostawczych robotów firmy Starship.

Starship Technologies, spółka należąca do portfolio funduszu Goodyear Ventures, buduje i obsługuje sieć ponad 1000 autonomicznych robotów pracujących na końcowym odcinku dostaw, które przewożą i dostarczają paczki, artykuły spożywcze i żywność bezpośrednio do klientów. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Starship związanym z kondycją i konserwacją opon, Goodyear opracował specjalną oponę bez powietrza, która charakteryzuje się dłuższą żywotnością i zarazem wymaga mniej czynności konserwacyjnych wykonywanych przez flotę dostawczą Starship.

Goodyear i Starship rozpoczęły fazę testów terenowych na Uniwersytecie Stanowym Bowling Green, aby ocenić zależności między pojazdem a oponą. Pierwsze wyniki testów opon samochodowych pokazały pozytywne rezultaty w zakresie zużycia bieżnika, hamowania i tłumienia drgań.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze