Opona – morderca. Film.

Tym razem to nie będzie reklama Pirelli, Goodyear czy Toyo. To prawdziwy pełnometrażowy film o oponie - mordercy.

fot. Rubber

Główny bohater filmu ma na imię Robert. Robert jest oponą samochodową, która niegdyś porzucona na pustyni odradza się. Po chwili swego istnienia odkrywa, że ma zdolności parapsychologiczne oraz skłonności sadystyczne. Opona podczas swej podróży po pustyni niszczy zwierzęta i mści się na ludziach za złe traktowanie.

Nie wiadomo niestety, jakich rozmiarów jest nasz bohater, ani która firma jest jego producentem. Znamy za to twórcę filmu – jest nim muzyk, Quntin Dupieux, znany bardziej jako Mr Oizo.

Nie wiemy, pod wpływem czego był Quntin, tworząc scenariusz filmu, ale jedno jest pewne – nareszcie w kinach pojawiło się coś zupełnie innego niż beznadziejne amerykańskie komedie o standardowym wątku rozpadających się małżeństw.

Niestety, film do polskich kin najprawdopodobniej nie trafi, pozostaje nam więc tylko możliwość zamówienia go na DVD.

Najnowsze

Majtki z logiem Harleya!

Chcesz podkreślić swoją oryginalność i wyrazić własne zainteresowania motocyklami? Zainwestuj w majtki z logiem Harley-Davidson'a!

fot. Harley-Davidson

Ta wyjątkowa bielizna została zaprojektowana specjalnie z myślą o kobietach, które jeżdżą Harleyem lub po prostu przepadają za tymi motocyklami. Dzięki tym figom będziesz czuła się jeszcze bardziej zmotoryzowana, nawet jeśli na Harleyu jeździsz tylko jako plecaczek.

Specyficzne biodrówki z miękką koronką dostępne są w trzech kolorach: białym, czarnym i czerwonym, przy czym każdy kolor ma nieco inne logo Harleya.

Jeden zestaw kosztujący 30 dolarów (ok. 90 zł) składa się z tych trzech par. Figi z logiem Harleya dostępne we wszystkich możliwych rozmiarach od malutkich XS aż do 2XL.

Aby zamówić zestaw należy wejść na stronę producenta.

Najnowsze

Recollection Quartett – stare Mercedesy w artystycznym ujęciu

Mercedes z okazji Fashion Week we współpracy z belgijskimi artystami i projektantami postanowił zrobić w Berlinie wystawę czterech swoich klasyków z lat 1970-1990.

Playboye wyczekujący przy swoim samochodzie na piękne panie to mimo upływu czasu wciąż typowy widok…
fot. Mercedes-Benz

Współpraca Mercedesa z projektantami to jak by drugie życie producenta. Powoli zaczynamy podejrzewać, że na zapleczach hali produkcyjnych istnieje specjalny oddział projektantów, którzy codziennie pracują nad nowymi pomysłami artystycznymi.

Nie tak dawno pisałyśmy o rzeźbie pokazującej wnętrze futurystycznego modelu Mercedesa, a już pojawia się kolejny przejaw fantazji twórczej producenta. Tym razem nie wybiegniemy w przód, lecz zrobimy kilka kroków w tył, do takich klasyków jak Mercedes W114 („Stroke 8″) z 1974 roku, SL Convertible z 1977, 280TE Estate z 1981, czy też S-klasa Coupe z 1991 roku.

Artystyczne, nieco surrealistyczne ujęcie tych modeli na wystawie przywołuje ducha tamtych czasów. Przy Mercedesie SL przykładowo stoi dwóch „playboy-ów”, którzy przez swoje przeciwsłoneczne okulary rozglądają się na plaży za jakąś atrakcyjną panią. W latach 70-tych było to przecież typowym obrazkiem. Teraz też jest, tyle tylko, że spotkać interesujących panów w takim samochodzie graniczy już z cudem.

Za całą wizję artystyczną odpowiadają belgijscy projektanci mody – Mikio Sakabe, Bernhard Willhelm, Henrik Vibskov i Peter Pilotto oraz artysta i fotograf, Frederik Heyman. Wystawa w ramach Mercedes-Benz Fashion Week odbywa się w Berlinie, a wstęp jest bezpłatny.

Najnowsze

Znaki zodiaku za kółkiem

Jedni w znaki zodiaku wierzą, drudzy z tego się śmieją, a jeszcze inni uważają, że naprawdę „coś w tym jest". Horoskopy wypowiadają się na temat szczęścia, miłości, kariery, zdrowia. Niektórzy astrologowie postanowili znaleźć pewne charakterystyczne zachowania za kierownicą dla poszczególnych znaków zodiaku.

fot. insurancequotes.com

Jedne z nas na drodze czują się jak ryba w wodzie, inne w ogóle za kierownicę wolą nie siadać. Ponoć to, jak jeździmy (przyzwyczajenia, szybkość reakcji, styl i prędkość jazdy) zależy od tego, kiedy się urodziliśmy. Astrologowie twierdzą, że nasze nawyki za kierownicą są niczym innym jak tylko wynikiem tego, co jest zapisane w gwiazdach.

Niektóre firmy intensywnie badają tę sprawę. Przykładowo, amerykańska ubezpieczalnia North American doszła do wniosku, że najbezpieczniej i najbardziej bezwypadkowo jeżdżą osoby spod znaku Bliźniąt i Lwa. Waga i Wodnik to najgorsze pod tym względem znaki. Amerykańscy ubezpieczyciele po przeanalizowaniu wyników swych badań stwierdzili, że nawet wiek czy miejsce zamieszkania kierowcy nie ma tak wielkiego wpływu na wypadkowość, co właśnie znak zodiaku!

Sprawdźmy zatem, które znaki zodiaku należą do tych najbardziej niebezpiecznych na drodze, a które są zupełnie nieszkodliwe.

WODNIK (21 stycznia – 19 lutego) – To kierowca szybki. Nawet nie zauważysz, kiedy włączy się do ruchu. Pasjonat ścinania zakrętów i wymagających tras. Nie zważa zbytnio na innych użytkowników dróg. Myśli, że na drodze jest sam. I trochę jest w tym prawdy, ponieważ koło wszystkich przemyka tak szybko, że w większości czasu podróży rzeczywiście ma przed sobą pustą drogę. Często porusza się wypolerowanym błyszczącym do granic możliwości dziwadłem.

RYBY (20 lutego – 20 marca) – Pasywny kierowca, nie podejmuje niepotrzebnego ryzyka, nigdzie się nie spieszy, czas za kierownicą mija mu płynnie i szybko. Tak szybko, gdy dojeżdża do celu, nawet za bardzo nie wie, jak tam się znalazł – całą drogę był gdzieś w innym świecie. Nie lubi dużego ruchu, ponieważ zakłóca mu on spokojne przemierzanie trasy. Często zdarza mu się skręcić w odwrotnym kierunku niż sygnalizuje to jego samochód. Ryby muszą mieć samochód wyjątkowy. To, że dużo pali czy że jest totalnie niepraktyczny, zupełnie nie gra roli.

Baranem na drodze kieruje głód prędkości.
fot. Motocaina

BARAN (21 marca – 20 kwietnia) – Niecierpliwy, głodny prędkości i przyspieszenia. To właśnie Barany najbardziej się denerwują, gdy przyjdzie im jechać za jakimś powoli sunącym kierowcą. Na drodze, która jest jego polem walki, porusza się bardzo nerwowo, wykonuje dla wielu innych kierowców niezrozumiałe i często niepotrzebne ruchy. Wyprzedza gorliwie, po czym i tak na światłach staje obok tego, którego wyprzedził na samym początku. Uwielbia autostrady i długie (najlepiej rzecz jasna puste) proste. Rzadko używa hamulca. Najlepszy samochód dla Barana to ogromny SUV albo terenówka, dzięki któremu wszyscy będą zjeżdżać z drogi. Oczywiście, z wystarczającym potencjałem pod maską.

BYK (21 kwietnia – 21 maja) – Jest opanowany i cierpliwy. Prowadzi zazwyczaj pewnie i rozsądnie, co nie znaczy, że nie naciąga przepisów wedle własnego uznania. Wadą Byka jest to, że nie ma poczucia prędkości, co często powoduje, że przejedzie na czerwonym świetle albo nie zatrzyma się na „stopie”. Podczas jazdy Byki najbardziej cenią sobie dobrą muzykę i komfort. Jasnym więc jest, że Byk musi mieć samochód elegancji i prestiżowy, ale jednocześnie praktyczny.

BLIŹNIĘTA (22 maja – 21 czerwca) – Od urodzenia cierpi na nadpobudliwość emocjonalną. Jest w nieustannym ruchu. Nie może po prostu siedzieć i nic więcej nie robić. Za kierownicą więc pisze sms-y, steruje nawigacją, zmienia stacje radiowe, pije kawę i śpiewa na głos –  wszystko jednocześnie. Często przekracza limity prędkości, ale na szczęście ma dobry refleks i potrafi trafnie ocenić sytuację. Chyba, że akurat jest zajęty poprawianiem makijażu lub fryzury. Bliźniak, jako indywidualna osobowość bardzo cierpi, gdy jeździ przeciętnym samochodem. Musi mieć coś niezwykłego, innego niż wszyscy. Coś, co da mu sporo frajdy z jazdy.

RAK (22 czerwca – 22 lipca) – Rak to generalnie delikatna i płochliwa istota. Bardzo przejmuje się swoim samochodem, pasażerami, tym, że posiada prawo jazdy i że w ogóle wyjechał na drogę. Jeździ bardzo przepisowo, a jak już  zaszaleje i przekroczy prędkość to zazwyczaj kończy się to dla niego bardzo źle. Rak wybierze raczej większy samochód rodzinny – kombi lub jakiegoś SUV-a.

Lwa łatwo wyprowadzić z równowagi zajeżdżając mu drogę.
fot. insurancequotes.com

LEW (23 lipca – 22 sierpnia) – Jest autorem najbardziej wyrafinowanych przekleństw za kierownicą. Kiedy ktoś zajedzie mu drogę, bardzo się denerwuje. Na szczęście nie mści się, stan napięcia po chwili mu przechodzi. Generalnie nie stanowi dużego zagrożenia na drodze, jak chce potrafi być nawet kulturalny, przepuścić na światłach pieszych (zwłaszcza jeśli są to atrakcyjni piesi). Lubi się popisywać i to jest właśnie jego słaby punkt, bo różnie te próby zaimponowania innym mu wychodzą. Tak samo jest z samochodem – musi być lśniący, błyszczący i w ogóle wyjątkowy.

PANNA (23 sierpnia – 21 września) – Najbezpieczniejszy kierowca ze wszystkich znaków zodiaku. Choć świadomy wielu niebezpieczeństw na drodze, przestrzega wszystkich zasad, to mimo wszystko stanowi dla innych zagrożenie. Wszystko bowiem jest w porządku, dopóki nie ma żadnych komplikacji – wtedy ułożona Panna sprawnie przemieszcza się do celu. Kiedy jednak nagle pojawi się jakiś korek, objazd, zmiana ruchu, zupełnie nie wie co się dzieje, jest całkiem zdezorientowana. Panny są bardzo skrupulatne – dokładnie zaplanują trasę, co do mililitra obliczą spalanie samochodu, a eko-driving to oczywiście ich życiowa dewiza. To właśnie Panny biją rekordy w przejechaniu jak największej liczby kilometrów na jednym baku. Samochód? Przede wszystkim oszczędny, choć dobrze by było, gdyby był też ładny.

Podróże z przyjaciółkami to coś, co Waga lubi najbardziej.
fot. insurancequotes.com

WAGA (22 września – 22 października) – Waga podczas jazdy uwielbia prowadzić rozmowy, czy to telefoniczne, czy też na żywo, z przyjaciółkami, które akurat wiezie. Kiedy jest sama, również buzia jej się nie zamyka – wtedy śpiewa razem z radiem. Nie należy do ambitnych szybkich kierowców – jedzie tak samo jak inni, z taką samą prędkością – daje jej to poczucie spokoju i stabilizacji, czyli to, co Waga najbardziej sobie ceni. Nie denerwuje się, gdy ktoś zajedzie jej drogę, generalnie ma to w nosie. Tak jak i w ogóle samą jazdę samochodem. W zasadzie gdyby nie musiała, nie jeździła by samochodem w ogóle. Auto dla Wagi? Jakiekolwiek, byle jechało i nie trzeba było go naprawiać. Najlepiej z osobistym kierowcą na wyposażeniu.

SKORPION (23 października – 21 listopada) – Niecierpliwy kierowca, często jeździ innym „na zderzaku”. Droga, to podobnie jak w przypadku Barana – pole walki, gdzie bitwa toczy się nieraz na życie i śmierć. Wjedzie tam, gdzie inni by nawet o tym nie pomyśleli. Autostrady go nudzą. Jeśli wyjedzie w trasę o godzinę za późno, to da z siebie wszystko, by tylko punktualnie o wyznaczonej godzinie stawić się w wyznaczonym miejscu. I zazwyczaj mu się to udaje. Skorpiony mają świetną koncentrację oraz refleks ale i pełne pliki mandatów (mimo tego, że często udaje im się wyjść obronną ręką z konfrontacji z policjantami). Samochód dla Skorpiona? Mocny. A, i koniecznie z dobrymi hamulcami.

Strzelec lubi szybką jazdę, nie zawsze w granicach rozsądku…
fot. insurancequotes.com

STRZELEC (22 listopada – 21 grudnia) – Ryzykowny i entuzjastyczny, niepoprawny optymista, co powoduje, że często jeździ zbyt szybko. Sama jazda dla Strzelca jest większym przeżyciem niż dojechanie do celu. Lubi kręte, mało uczęszczane drogi, gdzie może sobie „depnąć”. To, że często się potem gubi, to już inna sprawa. Jaki jest idealny samochód dla Strzelca? Taki, który nie pobudzał by jego ułańskiej fantazji zbyt mocno.

KOZIOROŻEC (22 grudnia – 20 stycznia) – Nie zna takiego pojęcia jak „zbyt ostrożny”. Koziorożec po prostu zawsze jeździ odpowiedzialnie i przepisowo, nawet jeśli ograniczenia są zupełnie irracjonalne. To typowy przemieszczasz z punktu „a” do punktu „b”. Wszystkie klepki ma poukładane na swoim miejscu, nie prowokuje innych kierowców, jedzie tak jak trzeba. Wszystkie papiery na samochód zawsze ma aktualne i nie wie co to są punkty karne. Koziorożcowi wystarczy stateczny rodzinny samochód. Bez fajerwerków, byle był w miarę wygodny.

Najnowsze

Peugeot RCZ samochodem dla gejów

Oprócz rankingów Car of The Year, czy też Women Car of The Year, od kilku lat istnieje na rynku również jeszcze jeden ranking prowadzony przez francuski serwis Ledorga - Gay Car of The Year...

fot. Peugeot

Coroczny ranking samochodów dla gejów odbywa się od 2005 roku. W poprzednich latach zwyciężały takie auta jak: Mini Convertible (2005), Aston Martin DB9 Volante (2006), Alfa Romeo Spider (2007), Fiat 500 (2008), Alfa Romeo MiTo (2009) i ostatnio, w 2010 roku Fiat 500C.

W tym roku do finału dostało się osiem samochodów, wśród których największy bój toczył się między Peugeotem, a Citroenem DS3. Ostatecznie po zliczeniu wszystkich głosów internautów, jednym punktem wygrał RCZ, tak więc czteroletnia dobra passa Fiata została przerwana.

Czym charakteryzuje się gejowski samochód? Przede wszystkim tym, że w życiu nie spodziewałybyśmy się w nim mężczyzny za kółkiem. Ale, tak jak i panowie

fot. Peugeot

lubią czasem poprowadzić małe szybkie „jeździdełko”, tak i są kobiety, które przepadają za ogromnymi SUV-ami czy też limuzynami. I niekoniecznie świadczy to o odmiennych preferencjach seksualnych, zarówno jednych jak i drugich. Ranking należy więc traktować z lekkim przymrużeniem oka, choć podejrzewamy, że tak czy inaczej – Peugeot z tego powodu straci kilku potencjalnych klientów płci męskiej…

Wyniki konkursu:

1. Peugeot RCZ –  450 pkt
2. DS3 Citroen – 449 pkt
3. Alfa Romeo Giulietta – 275 pkt
4. Audi A1 – 239 pkt
5. Renault Wind – 214 pkt
6. Juke Nissan – 155 pkt
7. Mini Countryman – 135 pkt
8. Mercedes SLS – 122 pkt

Najnowsze